Smartfonowe zombie – projekt ogólnopolski

27 marca 2024 Smartfonowe zombie – projekt ogólnopolski

27 marca w naszej szkole gościliśmy Oliwię Guzińską, Aleksandrę Ambroży i Martynę Panicz - uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Zana ze Wschowy, które biorą czynny udział w projekcie ogólnopolskim „Smartfonowe zombie”. Jest on realizowany w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”. Celem jest walka z fonoholizmem.

Dziewczyny zaprezentowały, jakie niebezpieczeństwa czyhają na osoby nazywane właśnie – smartfonowe zombie. To określenie tych, którzy patrzą w swój telefon w czasie wolnym, w trakcie przerw od pracy i nauki, a nawet idąc ulicą. Skupiają się wyłącznie na telefonie i nie zwracają uwagi na to, co dzieje się wokół nich.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 4-7 szkoły podstawowej. Każdy mógł zadać pytania i wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Bardzo dziękujemy uczennicom I LO ze Wschowy za odwiedzenie naszej szkoły i bardzo ciekawe zajęcia.