Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

27 marca 2024 Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką, przypadającego 24 marca, w naszej szkole została przygotowana wystawa pt. "Polacy ratujący Żydów podczas II wojny światowej" na bazie materiałów IPN. W omówieniu wystawy wzięli udział uczniowie klas 5-7 szkoły podstawowej oraz szkoły branżowej na lekcjach historii. Wydarzenie zostało wzbogacone projekcją 8 odcinka filmu „Trzymali się za ręce” z serii "Nie tylko Ulmowie". Podczas prezentacji podkreślono heroiczne czyny Polaków, którzy ryzykując własne życie, nieśli pomoc osobom narodowości żydowskiej w okresie okupacji niemieckiej.