Spotkanie integracyjne nr 3

W naszej szkole odbyło się już trzecie z kolei spotkanie integracyjne w ramach innowacji pedagogicznej wdrażanej od tego roku szkolnego.

12 grudnia 2017r. w godzinach popołudniowych i wieczornych młodzież uczestniczyła aktywnie w spotkaniu zorganizowanym przez KGW w Brennie, ucząc się przygotowywania potraw świątecznych. Dzięki uprzejmości organizacji uczniowie mogli również degustować przygotowane sałatki, przystawki, mięsa i ciasta. Było pięknie, kolorowo i pysznie. Ponadto uczestnicy mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu stroika świątecznego pod fachowym okiem pani florystki Małgorzaty Napieralskiej. Można było również przyswoić sobie sporo wiedzy na temat zdrowego odżywiania i rodzajów olejów stosowanych w kuchni, ponieważ podczas degustacji pani Małgorzata Siekierska wygłosiła prezentację na ten temat.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczestnicy dotarli do szkoły i zakończyli spotkanie tradycyjnym seansem filmowym. Można dodać jeszcze, że młodzież zdobyła dodatkową umiejętność przydatną w życiu, ponieważ udzielała wywiadu do Radia Elka. Gratuluję odważnej młodzieży.

Dorota Pytlik