^ Back to Top

 

Bezpieczne Ferie

List Głównego Inspektora Sanitarnego i Komendanta Głównego Policji dotyczący przeciwdziałania zażywaniu substancji potocznie nazywanych „dopalaczami” - otwórz

 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lesznie przypomina:

 


"Breńska Pyrlandia" nagrodzona!

     15 stycznia 2019r.  „Breńska Pyrlandia” decyzją Komisji Konkursowej wydawnictwa Nowa Era otrzymała grant w wysokości 1000 zł . Klasa Vb jest jedną z laureatów IX edycji ogólnopolskiego konkursu „Projekt z klasą". Bardzo cieszymy się, że nasze spotkanie z „poznańską pyrą” spodobało się Kapitule Konkursu. Po feriach   będziemy planować wycieczkę do stolicy „Pyrlandii” – Poznania. Mimo, że nie otrzymaliśmy nagrody w głosowaniu on-line wszystkim Internautom dziękujemy za każdy głos i jesteśmy dumni, że wiele osób nas poparło.

Dziękujemy Rodzicom i Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Brennie za aktywny udział w realizacji projektu.

                         Uczniowie klasy Vb Szkoły Podstawowej w Brennie

z wychowawczynią Dorotą Wolniczak

 


W ramach 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

w naszej gminie graliśmy 17. raz

 

ZEBRALIŚMY 19.483,47 zł !!!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia krótkich relacji z imprezy na naszym kanale YouTube.


 

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 


 

Konkurs - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

     11 stycznia br. w Buczu odbył się etap parkowy konkursu pt. "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski". Była to już XVIII edycja tego konkursu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Julia Kaźmierczak, Urszula Kowal, Barbara Szatkowska  oraz Mikołaj Józefowski. Młodzież wykazała się bogatą wiedzą na temat parków co zaowocowało 3 miejscem. Należy również wspomnieć, że aby stanąć w potyczki na tym etapie musieli najpierw wykazać się wiedzą na etapie szkolnym, a później gminnym. Uczniów przygotowała Pani Dorota Wolniczak.

Wszystkim serdecznie Gratulujemy!

E. Gąda


Zabawa karnawałowa w świetlicy

Czterdzieści pięć minut lekcji w oczekiwaniu na autobus w piątkowe południe minęło nam bardzo szybko1 1 stycznia w świetlicy szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. Uczniowie klas 7 i 8 w czwartkowe popołudnie zadbali o wystrój sali rozwieszając balony i zdobiąc drzwi. Aby uczestniczyć w piątkowej zabawie trzeba było wcześniej wykonać maskę karnawałową.  Tutaj największą pomysłowością wykazała się Olga Kaźmierska  z klasy 4B. Po pierwszym tańcu w parze z osobą z takim samym kotylionem odbył się ulubiony konkurs dzieciaków: „robienie mumii”. W pierwszej rozgrywce wygrała Julia i Paulina a w drugiej Nadia i Martyna. Był też czas na słodki poczęstunek ufundowany przez mamy Marysi i Łukasza.  Na koniec bawiliśmy się  w „gorące krzesła”. Nawet starsi już po skończonej zabawie próbowali swoich sił w robieniu mumii!!!

Anna Menzel-Waligóra


Klasa Vb na seansie kinowym

      W środowe popołudnie (9 stycznia 2019r.) klasa Vb pod opieką wychowawczyni Pani Doroty Wolniczak oraz Pani Wandy Wojciechowskiej wyjechała do leszczyńskiego kina. Uczniowie wspólnie obejrzeli komedię animowaną pt. "Sekretny świat kotów" i miło spędzili czas.  

E.Gąda


Spotkanie z policją

     8 stycznia 2019r. odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z panią sierżant Kingą Sobiak – Profilaktykiem Społecznym Komendy Miejskiej Policji w Lesznie. Uczniowie zapoznali się z przepisami na temat odpowiedzialności za umieszczane wpisy w sieci oraz rozsyłanie  drogą elektroniczną wiadomości o różnej treści. Uświadomili sobie również, że nikt nie jest anonimowy w Internecie i każdy użytkownik powinien wykazać się kulturą.

Dorota Pytlik


 

Muzyczne opowieści: O rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance.

     Dnia 7 stycznia odbył się kolejny koncert z cyklu "W Krainie Pani Muzyki". Tym razem pod tytułem: "Muzyczne opowieści: O rogach, muszlach i kapryśnej szlachciance". Czy z muszli i rogu byka powstały instrumenty? Aby odpowiedzieć na to pytanie, muzycy zabrali naszych młodych słuchaczy w niezwykłą podróż do szlacheckiego dworku, puszczy i wiejskiej chaty. Uczniowie poznali instrumenty takie jak: trombita, róg myśliwski, pasterski i pocztowy, waltornia. Pełni muzycznych wrażeń dopełnił fortepian oraz tancerka przedstawiająca różne rodzaje tańców oraz strojów.

E.Gąda

A.Sadowska-Nędza

 


 

Poszerzamy wiedzę o działalności gospodarczej

     W piątek, 4 stycznia 2019r. w naszej szkole gościliśmy pana Bartosza Walkowiaka, właściciela firmy budowlanej INWEST BUD z Wijewa zajmującej się robotami budowlanymi związanymi ze wznoszeniem budynków mieszkalnych i niemieszkalnych. Pan Bartosz jako przedstawiciel najmłodszego pokolenia przedsiębiorców, jednak prężnie rozwijający swoją działalność na rynku, przekazał w sposób kompetentny wiele praktycznych informacji na temat własnej działalności gospodarczej. Uczniowie klasy II branżowej szkoły i III zsz dowiedzieli się, jakie czynności należy podjąć, aby założyć własną firmę, jakie są możliwości finansowania oraz zalety i wady bycia właścicielem firmy, ponadto uświadomili sobie, że  priorytetem dla firmy powinny być usługi świadczone w sposób precyzyjny, perfekcyjny, dokładny i profesjonalny.

Panu Bartoszowi Walkowiakowi dziękujemy za ciekawe i pouczające spotkanie

oraz życzymy dalszego rozwoju zawodowego i realizacji wielu opłacalnych inwestycji.

Dorota Pytlik


 

Zima, zima, zima… pada, pada śnieg…

     W czwartkowy poranek wszystkich mieszkańców Brenna i okolic przywitała długo wyczekiwana zima!!! To pierwszy w tym roku opad śniegu!! Dzieci już od rana cieszyły się na zabawy w białym puchu! Przez kolejne lekcje tęsknie spoglądały za okna i przebierały nogami z niecierpliwością czekając kiedy będą mogły skorzystać z dobrodziejstwa jakim obdarowała nas dziś najpiękniejsza z pór roku! Pani Ania przyniosła z domu sanki i tzw. „jabłuszka”, które umiliły dzieciom pobyt na świetlicy i skróciły czas w oczekiwaniu na powroty do domu autobusem. Bawili się zarówno młodsi jak i starsi! Wszyscy liczymy na to, że zima da nam jeszcze skorzystać z zabaw na śniegu!

Anna Menzel-Waligóra


 

Rada Rodziców zaprasza na Wieczorek Karnawałowy 

Szanowni Państwo,

     26 stycznia 2019r. Rada Rodziców organizuje Wieczorek Karnawałowy. Starym zwyczajem liczymy na wsparcie tego przedsięwzięcia przez wszystkich Rodziców oraz Przyjaciół szkoły. Jednocześnie informujemy, że podczas tego wieczoru odbędzie się loteria fantowa, z której dochód w całości przeznaczony będzie na potrzeby uczniów naszej szkoły m.in. zakup pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia. 

Zapraszamy wszystkich Państwa na udział w zabawie!