^ Back to Top
 
 
 
Ferie zimowe
 
 

 

Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w siatkówce chłopców

   24 stycznia 2020 r. w Drobninie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Leszczyńskiego w siatkówce chłopców – czwórki siatkarskie. W zawodach wzięły udział drużyny z: Brenna, Wijewa, Drobnina, Lipna i Kaczkowa. Rywalizacja między zespołami była ogromna. O końcowych wynikach decydowały setne części punktów.  Naszą szkołę reprezentowali: Marcel Breś, Kuba Drożdżyński, Mikołaj Furmańczak,  Kamil John,  Nikodem Michalewicz, Tomasz Miś,  Mikołaj Skiba oraz Jan Włodarczyk  pod opieką pani Małgorzaty Adamczak-Mindak. Drużyna zajęła III miejsce na podium.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – Drobnin

II miejsce – Lipno

III miejsce  – Brenno

IV miejsce – Wijewo

V miejsce – Kaczkowo

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i dziękujemy za reprezentowanie szkoły.

Ewelina Gąda

 

 

Szanowni Państwo,

zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu online

dot. bezpieczeństwa dzieci w internecie.

 

Szkolenie poprowadzą dziennikarz Tomasz Rożek – ambasador kampanii „e-Polak potrafi” oraz Anna Borkowska – psycholog, ekspertka Akademii NASK.

Bezpieczeństwo dzieci w internecie to temat ważny i stale aktualny. Tempo w jakim rozwijają się nowe technologie wymaga od nas ciągłego poszerzania wiedzy w tym zakresie.

Szkolenie w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci”,

poświęcone cyberprzemocy i zjawisku sekstingu,

odbędzie się 30 stycznia (czwartek) o godz. 18

pod linkiem: https://www.facebook.com/naukatolubie

Zachęcamy także do odwiedzenia naszej strony, gdzie znaleźć można m.in. porady dla rodziców i nauczycieli, publikacje oraz filmy wyjaśniające trudne pojęcia: www.gov.pl/niezagubdzieckawsieci

 

Szkolenie jest częścią kampanii edukacyjno-informacyjnej

Ministerstwa Cyfryzacji i NASK „e-Polak potrafi!".

 
 
 

Spotkanie z policjantem

   W  środę 22 stycznia odbyło się spotkanie klas I - III z dzielnicowym rejonu Brenno, panem Cezarym Wasińskim. W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi pan policjant przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego wypoczynku oraz zachęcił do wzięcia udziału w konkursie plastyczno - filmowym "Stok - nie dla bałwanów".

Anna Bożek

 
  

 Smutne pożegnanie

Przyjęliśmy wiadomość o śmierci
Marka Frąckowiaka
naszego serdecznego Kolegi, długoletniego pedagoga pracującego 23 lata w naszej szkole.

Pozostanie na zawsze w pamięci przyjaciół, wdzięcznych uczniów, rodziców i nauczycieli.

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 25 stycznia 2020r. o godz. 12:00

na Cmentarzu Parafialnym w Lesznie przy ul. Kąkolewskiej 2

 

 

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej 

21 stycznia uczniowie klasy I wzięli udział w uroczystym pasowaniu na czytelników biblioteki szkolnej.

Zanim jednak złożyli przyrzeczenie musieli zmierzyć się z zagadkami związanymi z postaciami z bajek oraz rozwiązać wspólnie krzyżówkę. Każda prawidłowa odpowiedź nagrodzona było kolorową zakładką. Następnie wysłuchali opowiadania „Franklin i książka z biblioteki”. Po omówieniu podstawowych zasad korzystania z biblioteki złożyli przyrzeczenie, że będą chętnie czytać książki i należycie o nie dbać. Na pamiątkę tego ważnego dnia otrzymali kolorowe dyplomy. Na koniec, z dużymi emocjami wypożyczyli książki z biblioteki szkolnej.

Aldona Defitowska

 

 
 

 Pory roku w muzyce

   W dniu 20 stycznia odbył się kolejny koncert edukacyjny, którego temat wiodący brzmiał „Czy muzyka potrafi opowiadać?”. Dziełami wielkich kompozytorów, wśród których królowała muzyka A. Vivaldiego – „Cztery pory roku”, udowodniono iż instrumenty takie jak: skrzypce, fagot i fortepian potrafią tworzyć wspaniałe opowieści muzyczne.

Alina Nowak

 

Podziękowania od Rady Rodziców
 
 
 

Breński Wieczór Naukowców część biologiczno-chemiczna
 
 

 

W czasie wolnym tylko łyżwy!

   Na leszczyńskim lodowisku miejskim 17.01.2020r, w piątkowe popołudnie było gwarno i wesoło. Swój wolny czas spędzali tam również uczniowie klasy VII z Szkoły Podstawowej w Brennie. Ci, którzy potrafili zwinnie poruszać się po lodzie na łyżwach, uczyli swoich rówieśników. Nie obyło się bez upadków na tyłek, ale uczestnicy wyszli z lodowiska zadowoleni i bogatsi o nowe umiejętności.

Dorota Pytlik

 
 
 

Spartakiada Gminna klas I-III
 
   Dnia 14.01.2020 r. w Szkole Podstawowej w Wijewie odbyła się I Spartakiada Gminna klas I- III pt. ,,Zdrowo bo sportowo",. Wszystkich uczestników powitali pani dyrektor Regina Kostkiewicz oraz Wójt Gminy Wijewo pan Mieczysław Drożdżyński. Następnie nauczycielki wychowania fizycznego przedstawiły program imprezy sportowej oraz przeprowadziły muzyczną rozgrzewkę. Dzieci rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. Dziesięcioosobowe drużyny miały do wykonania sześć konkurencji. W kategorii klas pierwszych zwyciężyła klasa z Brenna. W kategorii klas drugich i trzecich ZS Brenno zajęło drugie miejsca. Dzieci zostały bardzo miło przyjęte i ugoszczone. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i czas spędzony w duchu sportowej rywalizacji.
Renata Zielnica
 
 
 

#Dzieci Uczą Rodziców – lekcja 3

Zbliżają się ferie zimowe, czyli okres wyjazdów i beztroskiej zabawy na śniegu i lodzie, ale to także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały szczęśliwie należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

13 stycznia br. uczniowie klas I-III naszej szkoły w trakcie 3 lekcji z cyklu #Dzieci Uczą Rodziców poznali najważniejsze zasady bezpieczeństwa w domu i poza nim podczas ferii zimowych.

Ewelina Gąda

Filmik z poradami  dla rodziców, dotyczącymi bezpieczeństwa podczas ferii: https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE&t=119s


WOŚP w Brennie

    12 stycznia 2020r. w ramach 28. finału WOŚP w Brennie łączyliśmy się w działaniu z całą Polską. W naszej szkole już po raz 18. zagraliśmy dla WOŚP, tym razem na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

   Wolontariusze kwestowali już 4 stycznia podczas Mistrzostw Gminy Wijewo w tenisie stołowym  o Puchar Wójta Gminy Wijewo organizowanych przez Wójta Gminy Wijewo i Klub Tenisa Stołowego w Wijewie, które odbyły się w sali sportowej Szkoły Podstawowej w  Wijewie.

   W niedzielę już od samego rana GOK w Wijewie zorganizował zajęcia fitness w sali wiejskiej w Brennie. Orkiestrowe serduszka rozdawał tam najmłodszy wolontariusz. Na ulicach wsi widoczni byli kolejni wolontariusze WOŚP, którzy kwestowali i zapraszali na imprezę w naszej szkole. Podczas spotkania w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Brennie zaproponowaliśmy licznie zgromadzonej widowni obejrzenie inscenizacji „Skradziona walizka” przygotowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brennie, występy taneczne uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wijewie i Brennie oraz  przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Wijewie. Układy taneczne przygotowali również przedstawiciele władz gminy i organizacji społecznych z Brenna i zespół „Alebabki -  czirliderki 40 +”. Artyści z Brenna przedstawili inscenizację bajki „Chory kotek”. Ponadto korzystano ze stoisk przygotowanych przez nauczycieli i uczniów naszej szkoły, tj.: malowania twarzy, zaplatania warkoczyków, wykonywania pokręconych baloników, pozowania do komicznych zdjęć. Można było również zasięgnąć informacji lub przystąpić do akcji przy stoisku Drużyny Szpiku ze Szkoły Podstawowej w Wijewie. Rodzice uczniów naszej szkoły zadbali również o wyposażenie kawiarenki w ciasto.

Te wspólne działania i poświęcenie wolontariuszy  przyczyniły się do zebrania kwoty

 20.836,73 zł

to więcej o 1.353,26 zł niż w zeszłym roku. Jednak nie rekord jest ważny, a wielkie serca. Dziękujemy każdemu, kto w jakikolwiek sposób zaangażował się w 18. już finał WOŚP w Brennie.

 

Organizatorzy Sztabu WOŚP w Brennie

Relacja filmowa:
Przedstawienie "Skradziona walizka":  https://www.youtube.com/watch?v=By_A_0q6Ki8 
 
 
 

„Od małej do wielkiej historii”

     10 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy we Wschowie obyło się spotkanie  i otwarcie wystawy z cyklu „Od małej do wielkiej historii”, pod tytułem Śladami Powstania Wielkopolskiego w naszej małej ojczyźnie: Brenno, Wijewo, Włoszakowice, Bukówiec Górny, Zbarzewo, Dłużyna, Mochy”. Na wystawie znajdują się opracowania, pamiątki, eksponaty muzealne, rekwizyty mundurów i broni powstańczej zebranych w naszej szkole.  Wystawa ma przybliżyć zagadnienia Powstania Wielkopolskiego, zobrazować życie ludzi między innymi okolic Brenna i Wijewa w prezentowanym okresie powstańczym 1918-1919.  Mamy nadzieję, iż dla wielu mieszkańców Wschowy, pochodzących z naszej okolicy będzie to powrót do wspomnień rodzinnych.

Anna Walachowska

 
 
 

„O dwóch takich, co ukradli księżyc”

9 stycznia 2020r. Internetowy Teatr TVP dla Szkół zabrał uczniów klas I, II i III Szkoły Podstawowej w drogę w nieznane z dwoma bohaterami spektaklu wystawianym w Teatrze Lalek Arlekin im. H. Ryla w Łodzi.

Uczniowie obejrzeli współczesną, pełną muzyki inscenizację znanej powieści Kornela Makuszyńskiego o dwóch niegrzecznych i leniwych braciach, którzy swoim zachowaniem zatruwali życie rodziny i rodzinnej wsi.

Internetowy Teatr TVP dla Szkół to inicjatywa TVP wykorzystująca nowoczesną technologię jako sposób dotarcia ze sztuką wysokich lotów do masowej młodej widowni.  Odbiorcą teatralnych wydarzeń są uczniowie różnego typu szkół położonych daleko od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych. Grany na żywo spektakl odbierany jest w tym samym czasie przez kilkutysięczną uczniowską społeczność w całej Polsce za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Tak więc i nasi najmłodsi  uczestniczyli  w tym kulturalnym wydarzeniu.

Dorota Pytlik

  
 

 

Zapraszamy do konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"

 

 Cel: Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Konkurs, który uratował dziecko: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcje.

Tematyka: Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko: Nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Pełny regulamin konkursu - otwórz

Karta zgłoszenia - otwórz

Wszelkie pytania w sprawie konkursu prosimy kierować

do szkolnego koordynatora pana Tomasza Krall.