^ Back to Top

 

Głosuj na naszą świetlicę - zadanie specjalne 

     W poniedziałek uczniowie z klas I -III w świetlicy szkolnej realizowali zadanie dodatkowe w ramach konkursu "Bezpieczny Playroom". W specjalnie przygotowanej sali, przyciemnionej na potrzeby zajęć, dzieci zapoznały się z historią nieostrożnej Igi, która pierwszy raz szła samodzielnie do szkoły i cudem uniknęła nieszczęścia. Ponadto uczniowie wzięli udział w quizie dotyczącym bezpiecznego poruszania się po drodze oraz eksperymencie z odblaskami i lampą błyskową.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz wesołe odblaski.

Anna Bożek

Głosowanie nadal trwa: https://www.siegrasiema.com/swietlice/276

 

 


 

 


 

Muzyczne opowieści - Piraci z Karaibów

     Za nami kolejny koncert edukacyjny „Muzyczne opowieści – Piraci z Karaibów”. Uczniowie zapoznani zostali z dźwiękami trąbki, gitary elektrycznej oraz waltorni. Przedstawiono naszym słuchaczom pełną wrażeń morską historię. Wysłuchaliśmy piosenek szanty m.in. „Gdzie ta Keja”, „Piękna perła”.

Alina Nowak

 

 


 

 
 
 

 
Nasza szkoła otrzymała dyplom za udziała w akcji "Szkoła Pamięta".
 


 

Przygotowujemy list motywacyjny i CV

     W ramach projektu po nazwą „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kardy kształcenia” uczniowie klasy drugiej Branżowej Szkoły I stopnia w Brennie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez pana Grzegorza  Kozak, reprezentującego Centrum Wsparcia Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Tematem zajęć było przygotowanie listu motywacyjnego oraz curriculum vitae.

Anna Walachowska

 


 

Głosowanie na naszą świetlicę nadal trwa

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/276

W ramach konkursu otrzymaliśmy gadżety,

które będą wykorzystane podczas zajęć w świetlicy.

Głosujemy na naszą świetlicę!!!

Uwaga Rodzice i przyjaciele szkoły w Brennie!

Prosimy o głosy! Możemy wygrać remont naszej szkolnej świetlicy.

Głosować można codziennie z każdego dostępnego komputera i telefonu.

Więcej głosów można otrzymać rejestrując paragon zakupu dowolnej gry Hasbro w sieci Empik.

Link do głosowania: https://www.siegrasiema.com/swietlice/276

Dziękujemy za każdy oddany głos.

 Jak głosować:

 

 

 

 


 

 Gminne Obchody Święta Niepodległości

    11 listopada 2019r. poczet sztandarowy oraz przedstawiciele uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Obchodach Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 


 

Chór Bel Canto śpiewał dla Niepodległej

10 listopada 2019r. w Miejskiej Górce o godzinie 16:00 odbył się Koncert

Wielkopolska Śpiewa Niepodległej”.

To jedno z wydarzeń muzycznych Ogólnopolskiego Projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska 2019 zaplanowanych w ramach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby dać wyraz dbałości następnych pokoleń o zachowanie najcenniejszych dóbr kultury i tradycji narodowej w koncercie wzięło udział 11 chórów dziecięcych Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska Regionu Wielkopolski Zachodniej, w tym nasz chór Bel Canto, 3 chóry dorosłe zrzeszone  w Wielkopolskim Związku Chórów i Orkiestr, zespół folklorystyczny „Orlanie” z Jutrosina oraz  Orkiestra Dęta z Miejskiej Górki. Łącznie w hali widowiskowo – sportowej w Miejskiej Górce wystąpiło 350 muzyków.

 Plan dnia był bardzo napięty.

Próby do koncertu rozpoczęły się do południa : trwały w godzinach 11:30 – 14:00

oraz o godzinie 15:00 próba wszystkich chórów z orkiestrą. Pomiędzy próbami godzinna przerwa na posiłek i odpoczynek.

O godzinie 14:00 rozpoczął się panel informacyjny: Konferencja na temat funkcjonowania i efektów pracy Akademii Chóralnej  - Śpiewającej Polski w Wielkopolsce Zachodniej, na którą przybyli dyrygenci oraz zaproszeni dyrektorzy szkół, wójtowie i burmistrzowie, których chóry dziecięce pracują w Akademii Chóralnej.

Podczas koncertu wykonane były utwory wyłącznie kompozytorów polskich, które są świadectwem historii i sprawdzianem tożsamości narodowej mieszkańców Wielkopolski. Nasze chórzystki godnie reprezentowały szkołę podczas tego koncertu.

Alina Nowak

Relacja filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=dYjYOrZC0rE

 

 


 

 

 


 

#Dzieci Uczą Rodziców

     W tym roku szkolonym, począwszy od listopada klasy 1-3 szkoły podstawowej przystąpiły do ogólnopolskiej akcji #Dzieci Uczą Rodziców.

Celem akcji jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji.

Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji.

Zachęcamy wszystkich rodziców aby czynnie włączyli się do akcji

i rozmawiali z dziećmi na tematy zrealizowane podczas tych comiesięcznych zajęć.

Lekcja 1 odbyła się 8 listopada 2019r.

Temat: „Niepodległa Polska” – to podróż do czasów gdy Polska powracała na mapę Europy i świata. W trakcie lekcji dzieci poznały symbole narodowe, dowiedziały się kim byli ojcowie polskiej niepodległości, poznali „Katechizm polskiego dziecka”. Była to wyjątkowa lekcja patriotyzmu w przededniu Narodowego Święta Niepodległości.

Renata Zielnica


 

#SzkołaDoHymnu

„11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Wyrażamy radość z tego, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju” – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Odpowiadając na apel Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży włączyliśmy się do akcji „Szkoła do hymnu”.

8 listopada 2019r. o symbolicznej godz. 11:11 cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej i z dumą oraz wielkim zaangażowaniem odśpiewała 4-zwrtokowy hymn narodowy.

Relacja filmowa znajduje się na szkolnym kanale YouTobe: https://youtu.be/AVwhnS5dCEw

Ewelina Gąda

 


 

11 listopada – Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów. (www. pl.wikipedia.org)

 Również w naszej szkole pamiętamy o tym szczególnym dniu. Samorząd Uczniowski pod opieką pana Sławomira Klamki przygotował z tej okazji piękną wystawę, która znajduje się w głównym holu szkoły. Ponadto nie zabrakło innych okolicznościowych akcentów.

Ewelina Gąda

 

 


Cześć  ich pamięci

     Grupa  dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wschowie, działająca w kole „KATYŃ”, odwiedziła nasz parafialny cmentarz i mury naszej szkoły. Opiekun koła pani Agnieszka Mała natrafiła na nasze artykuły opisujące powstańców, nauczycieli i księży działających na terenie Brenna i Wijewa  w okresie  odzyskania niepodległości. Realizując projekt „Cześć ich pamięci” opracowali  trasę wycieczki prowadzącą przez nasze ziemie. Byli w Wijewie przy pomniku św. Józefa oraz miejscu pamięci powrotu ziem do macierzy przy Urzędzie Gminy w Wijewie.Na cmentarzu składali wiązanki i zapalali znicze przy grobach powstańców: Ozimina i Zawadzki, księżach: Ks. Wienke i ks. Nietzig oraz dyrektorze Geppert. Następnie w szkole mieli możliwość zapoznania się z wystawą pamięci powstania wielkopolskiego mieszczącą się na holu oraz pamiątkami z izby pamięci narodowej założonej przez byłego dyrektora szkoły pana Franciszka Talagę, które znajdują się w sali historycznej.

Dziękujemy naszym gościom, że docenili naszych przodków, którzy przyczynili się do walki

i upamiętniania drogi do wolności „naszej małej ojczyzny”.

Anna Walachowska 

Rogale świętomarcińskie

Ze względu na zbliżający się dzień św. Marcina 11 listopada w naszej szkole wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu sprzedawali rogale świętomarcińskie. Zapach unoszący się po korytarzu nie pozwalał przejść obojętnie obok stoiska ze smakołykami, które zostały sprzedane już na pierwszej przerwie.

Zapraszamy również na rogale, które będą sprzedawane w niedzielę po każdej mszy św.

Tradycja wypieku rogali świętomarcińskich wywodzi się z Poznaniu i sięga 1891 roku kiedy to ówczesny proboszcz poznańskiej parafii pod wezwaniem św. Marcina, ks. Jan Lewicki, zaapelował do wiernych, aby - wzorem patrona - zrobili coś dla biednych. Wówczas jeden z poznańskich cukierników, odpowiadając na apel proboszcza, upiekł trzy blachy rogali i przyniósł pod kościół.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

Zapraszamy do udziału za rok.

Aldona Defitowska, Anna Walachowska


 

Igrzyska Dzieci – Badminton

6 listopada 2019r. w Zespole Szkół Technicznych w Lesznie odbyły się powiatowe zawody w badmintonie dla klas VI i młodszych. W rozgrywkach wzięły udział drużyny z Brenna, Wijewa i Dąbcza.Pod opieką pani Małgorzaty Adamczak-Mindak naszą szkołę reprezentowali:

- drużyna chłopców: Nikodem Michalewicz, Jan Włodarczyk i Mikołaj Furmańczak,

- drużyna dziewcząt: Martyna Skorupińska, Julia John i Nadia Stanek.

Obie drużyny dzielnie walczyły o każdy punkt i wróciły z brązowymi medalami.

Dziękujemy za reprezentowanie naszej szkoły oraz piękną i emocjonująca rywalizację w myśl zasady „fair play”.

Ewelina Gąda

 

 


 

Wyjazd do Sulechowa

Dnia 6 listopada 2019r. uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej pojechali do Sulechowskiego Domu Kultury na widowisko kulturalno – rozrywkowe pt.: ,,Różnorodność kultur Europy”.

Główną postacią spektaklu był Kuba, który wyrusza w podróż ze swoim przyjacielem Puszkiem. Kuba pragnie znaleźć skarb świata, aby zapanować nad złym duchem, który chce panować w całym świecie. Dzięki posiadaniu magicznej mapy bohater przenosi się do różnych krajów Europy tj. Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Anglia. Dzięki tej podróży dzieci w zabawowy sposób poznają zwyczaje i obyczaje różnych krajów europejskich. Spektakl był plastyczny, dynamiczny i pełen kolorowych strojów. Zapraszano dzieci na scenę, aby pomagały Kubie w pokonywaniu przeszkód. Humor przedstawienia i szczypta grozy sprawiły, że były to dla dzieci niezapomniane wrażenia.

Małgorzata Zielnica

 
 
 

Apel z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości

     W poniedziałek odbył się uroczysty apel pt. "Wasza krew, dla naszej wolności". Dzieci i młodzież przedstawiły przygotowania do obchodów święta z udziałem gości z Rady Europy pod czujnym okiem…. Pana Wójta (tj. Dawida). Zaprezentowali oni piosenki „Co to jest niepodległość?”, „Biały krzyż” oraz wiersze “Rota” Marii Konopnickiej, “Dwie Polski” Stanisława Ryszarda Dobrowolskiego oraz cytat Jana Pawła II, który każdy powinien mieć w pamięci:

“Wolności nie można tylko posiadać. Trzeba ją stale, stale zdobywać. Zdobywać ją, czyniąc z niej dobry użytek - czyniąc użytek w prawdzie, bo tylko prawda czyni wolnymi ludzi i ludzkie wspólnoty, społeczeństwa i narody.”

Występujący zwrócili również uwagę na znaczenie słowa Ojczyzna dla każdego Polaka…

Tomasz Krall

Krótka relacja filmowa: https://www.youtube.com/watch?v=rOgaE_WMTXQ


Nakręć się na pomaganie!
     Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji - Nakręć się na pomaganie. Celem przedsięwzięcia jest zebranie jak największej ilości plastikowych nakrętek oraz karmy suchej i mokrej dla kotów i psów.
- Pojemnik na nakrętki znajduje się na parterze szkoły przy wejściu do szatni uczniowskiej.
- Karmę przynosimy do gabinetu 103 na I piętrze.
 
Zebrane nakrętki oraz karma zostaną przekazane do schroniska we Wolsztynie.
 
Akcja w naszej szkole trwa do końca listopada.
Zachęcamy wszystkich do udziału.
 
 
 
 

 
Profilaktyka grypy

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lesznie  w związku ze zbliżającym się sezonem zachorowań na grypę i inne infekcje dróg oddechowych w Polsce zachęca do podjęcia działań zabezpieczających przed zachorowaniem.

 
 


 Konkurs plastyczny – Kartka Świąteczna 


 

Zapraszamy do konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"

 

 Cel: Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Konkurs, który uratował dziecko: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcje.

Tematyka: Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko: Nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Pełny regulamin konkursu - otwórz

Karta zgłoszenia - otwórz

Wszelkie pytania w sprawie konkursu prosimy kierować

do szkolnego koordynatora pana Tomasza Krall.