Spotkanie integracyjne nr 3

W naszej szkole odbyło się już trzecie z kolei spotkanie integracyjne w ramach innowacji pedagogicznej wdrażanej od tego roku szkolnego.

12 grudnia 2017r. w godzinach popołudniowych i wieczornych młodzież uczestniczyła aktywnie w spotkaniu zorganizowanym przez KGW w Brennie, ucząc się przygotowywania potraw świątecznych. Dzięki uprzejmości organizacji uczniowie mogli również degustować przygotowane sałatki, przystawki, mięsa i ciasta. Było pięknie, kolorowo i pysznie. Ponadto uczestnicy mogli spróbować swoich sił w wykonywaniu stroika świątecznego pod fachowym okiem pani florystki Małgorzaty Napieralskiej. Można było również przyswoić sobie sporo wiedzy na temat zdrowego odżywiania i rodzajów olejów stosowanych w kuchni, ponieważ podczas degustacji pani Małgorzata Siekierska wygłosiła prezentację na ten temat.

Pełni wrażeń i nowych doświadczeń uczestnicy dotarli do szkoły i zakończyli spotkanie tradycyjnym seansem filmowym. Można dodać jeszcze, że młodzież zdobyła dodatkową umiejętność przydatną w życiu, ponieważ udzielała wywiadu do Radia Elka. Gratuluję odważnej młodzieży.

Dorota Pytlik

"Mój ulubiony autor książek"

Klasy Branżowej Szkoły I stopnia wzięły udział w projekcje "Mój ulubiony autor książek". Projekt miał na celu zapoznanie z nowościami bibliotecznymi zakupionymi w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na wystawie znaleźli się: Kasie West, Nicholas Sparks, Becca Fitzpatrick. Przybliżono ich biografie i książki, które są zaczytywane.

Aldona Defitowska

Profilaktyka w szkole

W ramach założeń programu profilaktyczno-wychowawczego w Branżowej Szkole I stopnia wśród wszystkich klas gimnazjum i I ponadgimnazjalnej przy współpracy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wijewie zostały przeprowadzone 6 grudnia 2017r. warsztaty nt: "Napoje energetyczne - stop! Postaw na naturę!", które poprowadził specjalista terapii uzależnień pan Tadeusz Siciarz. Rodzice i nauczyciele również w tym dniu przed zebraniem na sali gimnastycznej wysłuchali prelekcji na temat szkodliwości napojów energetycznych oraz o nowych sposobach odurzania się dzieci i młodzieży.

Niespodzianka na mikołajki

Miły upominek 6 grudnia 2017r. otrzymała młodzież naszej szkoły. Pan Bartosz Walkowiak właściciel firmy INVEST-BUD z Wijewa zafundował część wyposażenia do świetlicy szkolnej. 6 wygodnych puf w pastelowych kolorach, 2 regały i 2 stoliki będą wyposażeniem pomieszczenia obecnie adaptowanego na świetlicę.

Dziękujemy naszemu ofiarodawcy, tym bardziej, że nie jest to pierwsza pomoc pana Bartosza dla naszej szkoły.

Zapewne obecny zakup przyczyni się do prawdziwego relaksu po aktywnych zajęciach.

"Tylko dzięki dawaniu jesteś w stanie otrzymać więcej niż masz" (Jim Rohn).

XXIV Konkurs Wiedzy Religijnej

Poznań 2018

Chrystus i my (968-2018)

Etap szkolny 9 stycznia 2018r.

Obowiązująca literatura:

- Ewangelia wg św. Łukasza rozdz. 6-10

- KKK 857-865

- Historia katedry poznańskiej

Zgłoszenia chętnych do udziału w konkursie do dnia 18.12.2017r. u pani Anny Walachowskiej

Spotkanie integracyjne nr 2

1 grudnia br. odbyło się następne spotkanie integracyjne w ramach wdrażanej od tego roku szkolnego innowacji pedagogicznej.

Uczestnicy podczas pierwszej części spotkania mogli nauczyć się kolejnej umiejętności przydatnej w życiu. Próbowali niełatwej pracy, jaką jest szydełkowanie. Tej umiejętności uczyła gimnazjalistów pani Renata Wojciech, która zna się na tej pracy jak mało kto, ponieważ szydełkuje już od dzieciństwa. Młodzież była pełna podziwu dla zdolności pani Renaty. Kolejna część wieczoru upłynęła na spotkaniu z podróżnikiem Łukaszem Superganem, który opowiadał o swojej pieszej pielgrzymce szlakiem św. Jakuba do Santiago de Compostela. Uczniowie wysłuchali opowieści o pieszej wędrówce na odcinku 4000 km, oglądając zdjęcia w Domu Kultury w Wijewie. Tradycyjnie wieczór zakończył się w szkole projekcją wybranego przez grupę filmu.

Już dzisiaj zapraszamy na kolejny wieczór integracyjny, który upłynie pod znakiem dekoracji stołu i przygotowań potraw świątecznych.