# Złotówka Na Metry Marysi

Drodzy Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Brennie.

Jeszcze tylko w najbliższy poniedziałek tj. 14 czerwca

będziecie mieć szansę, aby dołożyć swoją #Złotówkę Na Metry Marysi.

Otwieramy skarbonki, dorzucamy złotówki i mierzymy!

Liczymy na Wasze dobre serca.

Każda klasa otrzyma specjalnie przygotowaną skarbonkę do zbiórki złotówek.

Rada Rodziców przypomina o wpłatach

Wpłaty będą przyjmowane do 18 czerwca 2021r. (piątek) w sekretariacie szkoły.

Po tym terminie nastąpi rozliczenie i zwroty dla klas, które jeszcze ich nie otrzymały,

Prosimy o mobilizację.

Skarbnik RR Ewelina Gąda

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR – wyniki

Po zmaganiach uczniów  (22 kwietnia) z testami konkursowymi uczniowie z niepokojem oczekiwali  wyników. W tym roku był to konkurs szczególny, gdyż część szkół mogła uczestniczyć w konkursie tylko w formie zdalnej – gdzie wyniki nie były brane pod uwagę w rankingu szkół.  Nam udało się zorganizować konkurs w formie stacjonarnej. Tak więc tym bardziej czekaliśmy na ogłoszenie wyników. I wreszcie nadeszły. Wśród wyróżnionych w kategorii MALUCH znalazł się Dominik Drożdżyński, uczeń klasy IV. Gratulujemy wysokiego wyniku i życzymy by dalej rozwijał swoją pasję do matematyki!

Bożena Bura

Co zdrowego zjeść na drugie śniadanie?

O tym, że drugie śniadanie jest bardzo ważne, tego raczej nie trzeba przypominać naszym uczniom. Jednak reprezentantki klas VII a i b oraz  VIII 8 czerwca br. chętnie zaprezentowały swoje zdrowe propozycje potraw na II śniadanie do szkoły.

Uczestniczki w ramach realizacji XV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Trzymaj Formę!" przygotowały ekspozycję zdrowych potraw w holu naszej szkoły. Młodzież  mogła obejrzeć smakowite propozycje i dowiedzieć się o wartościach odżywczych musli, granoli, sałatki owocowej, przygotowanego smoothie, różnych koktajli owocowych oraz warzywnych, pieczywa z pełnoziarnistej mąki lub płatków zbożowych. Nie zabrakło zdrowych i pięknie przystrojonych kanapek. Został też  przygotowany stół z produktami, z których należy zrezygnować, jedząc drugie śniadanie, gdyż są jedną z najczęstszych przyczyn nadwagi i otyłości.

Zachęcam do zapoznania się z piramidą zdrowia dla młodzieży odżywiania się  zgodnie ze zrównoważoną dietą.

Dorota Pytlik

Drodzy Przyjaciele Zespołu Szkół w Brennie,

przyjmijcie z okazji Dnia Przyjaciela

serdeczne życzenia pomyślności

oraz gorące podziękowania za dotychczasową współpracę,

za to, że możemy zawsze na Was liczyć,

bo szkoła bez przyjaciół w lokalnym środowisku nie może owocnie pracować.

Informacje dla uczniów klasy IIIz branżowej szkoły I stopnia

w sprawie egzaminów czeladniczych.

Wniosek o dopuszczenie do egzaminu czeladniczego - otwórz

Wymagane dokumenty: http://www.irpoznan.com.pl/strona,wymagane-dokumenty-do-egzaminu-czeladniczego.html

Informacja o opłatach: http://www.irpoznan.com.pl/strona,oplaty.html

Pytanie egzaminacyjne: http://www.irpoznan.com.pl/strona,pytania-egzaminacyjne.html

Sukcesy naszych uczniów

Z dumą informujemy o sukcesach naszych uczniów.

Uczennica klasy VIIa - Martyna Skorupińska zajęła I miejsce w turnieju International Judo Baltic CUP.

Uczeń klasy IV - Gabriel Wojciech zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Wiosna w lesie", zorganizowanym z okazji 100-lecia Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.

Uczeń klasy II - Stefan Rimke zajął II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy".

Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka upłynął w naszej szkole na różnego rodzaju przyjemnościach. Już od rana na wszystkich uczniów czekała miła niespodzianka od Rady Rodziców. Były to słodkie paczki, za które bardzo dziękujemy. Następnie każda klasa spędziła ten dzień z wychowawcami i nauczycielami, którzy zapewnili moc rozrywek. Były to: rajd pieszy, rajd rowerowy, gry i zabawy na świeżym powietrzu, wyjazd do kina, spotkanie w kawiarni i wyjazd na kręgle.  Pogoda także dopisała, więc z całą pewnością można ten dzień zaliczyć do bardzo udanych. Zwłaszcza, że na twarzach wszystkich gościł uśmiech. A przecież każdy z nas zna słowa Janusza Korczaka, że "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

Agata Sadowska-Nędza

Razem możemy więcej

Szkolne Koło Wolontariatu „Młodzi Pomagacze” Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie śle ogromne podziękowania do wszystkich, którzy okazali duże serce i wsparli zbiórkę darów dla Domu Dziecka przy Odrodzonego Wojska Polskiego 36 w Sławie. Dziękujemy za wrażliwość i chęć niesienia pomocy. Cieszymy się bardzo, że do naszej akcji z wielkim zaangażowaniem włączył się Zespół Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach oraz Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Krzycku Wielkim. Mamy nadzieję, że nasza współpraca wpisze się w tradycję naszych szkół „bo razem możemy więcej”. Wspólnie udało nam się zgromadzić sporą ilość pościeli, chemii gospodarstwa domowego, kosmetyków, słodyczy. Wszystkie zebrane rzeczy przekazaliśmy w Dniu Dziecka na ręce Pani Dyrektor Iwonie Zając-Majchrzak.

Dziękujemy za ciepłe, serdeczne przyjęcie i życzymy dużo uśmiechu, wiary w drugiego człowieka i satysfakcji z niesienia pomocy innym.

Szkolne Koło Wolontariatu

"MŁODZI POMAGACZE"

Życzenia na Dzień Dziecka

Wita Was słoneczny ranek,  tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka Was.
Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !
Dzisiaj święto wszystkich dzieci – to szczególny dla Was dzień.
Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się.
Dzisiaj święto wszystkich dzieci - niech Wam pięknie słońce świeci.
Wszyscy śmieją się od rana, każda buzia roześmiana.
Czar zabawy dziś panuje, każde serce się raduje.
Oj! Jak ptaszki dziś śpiewają. Tak życzenia Wam składają...

Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy

Zespołu Szkół w Brennie

Ogłaszamy zbiórkę plastikowych nakrętek

dla Marysi Drożdżyńskiej z Brenna.