Dożynki z udziałem młodzieży

Młodzież naszej szkoły chętnie angażuje się podczas organizacji różnych imprez środowiskowych. Niedawno uczniowie brali udział w Dożynkach Wiejskich w Brennie i Dożynkach Gminnych w Zaborówcu. Cieszymy się, że rozwijają swoje umiejętności nie tylko podczas zajęć lekcyjnych.

Dożynki Wiejskie w Brennie
Dożynki Gminne w Zaborówcu

Wielka satysfakcja, ogromna duma i piękne nagrody.

W ramach Wielkopolskich Dni Energii 2019 odbył się konkurs dla dzieci i młodzieży promujący odnawialne źródła energii pt. „Cztery pory roku z OZE” organizowany przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego.

4 września uczennice naszej szkoły w towarzystwie Wójta Gminy Wijewo Pana Mieczysława Drożdżyńskiego, dyrektora szkoły Pani Barbary Wilińskiej i swoich rodziców udały się do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na uroczyste wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym w tym konkursie uczniom. Prace naszych uczennic (plakaty promujące OZE) w subregionie leszczyńskim zostały wysoko ocenione oraz nagrodzone I i II miejscem a także wyróżnieniem. I tak:

Natalia Dekiert – za zajęcie I miejsca otrzymała rower a dla szkoły czek na kwotę 1500 zł,

Nikola Piasna – za zajęcie II miejsca otrzymała elektryczną deskorolkę a dla szkoły czek na kwotę 1000 zł,

Julia John – za wyróżnienie otrzymała plecak turystyczny.

Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Dorota Wolniczak.

Jesteśmy dumni z naszych dziewczyn.

Gratulujemy!!!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/20

2 września 2019 roku uczniowie rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Świętej Jadwigi w Brennie. Następnie uczniowie wraz z rodzicami, nauczycielami udali się do szkoły, gdzie o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczysta akademia inaugurująca nowy Rok Szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęto wprowadzeniem pocztu sztandarowego Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie i odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły – Barbara Wilińska, która bardzo serdecznie powitała Przewodniczącą Rady Gminy Wijewo – Panią Marię Rąk, zastępcę Wójta Gminy Wijewo – Pana Jana Apolinarskiego, rodziców, nauczycieli, uczniów  i wszystkich pracowników szkoły .

W sposób szczególny słowa powitania zostały skierowane do uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej, którzy pierwszy raz przekroczyli progi Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie.

Po wysłuchaniu pieśni „Deszcz jesienny deszcz” wspomnieliśmy o Tych, którzy osiemdziesiąt  lat temu nie mogli stawić się na dźwięk pierwszego dzwonka do szkoły, bo nagle zmuszeni zostali do zdawania przedwczesnego egzaminu dojrzałości, odpowiedzialności za Ojczyznę, poświęcenia i heroizmu. Wspomnieliśmy ówczesnych uczniów, wrzuconych bezlitośnie w wir wojennych wydarzeń, pozbawionych domów, rodzin, poczucia bezpieczeństwa i spojrzenia w dobrą jasną przyszłość.

Myślimy dziś o Nich z wdzięcznością, bo każdy z Nich to bohater, który otwiera przed nami – i przed nowymi pokoleniami! – drzwi Ojczystego domu. Uczciliśmy Bohaterów minutą ciszy i złożeniem wiązanki kwiatów  oraz zapaleniem  znicza pod Pomnikiem  Poległych za Ojczyznę w Wijewie.

Następnie prowadząca uroczystość Martyna Rękoś z klasy VIa przytoczyła motto:

„Nauka odmładza duszę.

Łagodzi gorycz samotności.

Gromadzi mądrość, która będzie

Twym drogowskazem do starości.”

życząc wszystkim samych sukcesów:

-  uczniom w nauce,

- rodzicom sukcesów dzieci w nauce, w działalności artystycznej oraz  sporcie,

- nauczycielom w pracy dydaktyczno – wychowawczej,

- pracownikom szkoły w wykonywanej pracy.

Uroczystość zakończono odśpiewaniem hymnu szkolnego i wyprowadzeniem pocztu sztandarowego.

Dorota Wolniczak

UCZNIOWIE Z SUBREGIONU LESZCZYŃSKIEGO POJADĄ NA PRAKTYKI NA SYCYLIĘ

Zatwierdzony do realizacji został nasz wniosek pn. "Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego". Otrzymał on dofinansowanie z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Oznacza to, że uczniowie z subregionu leszczyńskiego wyjadą na zagraniczne praktyki na Sycylię.

Miejscem praktyk będzie włoska miejscowość Barcellona Pozzo di Gotta, a wyjadą na nie uczniowie z Zespołu Szkół Rolniczych im. gen. Józefa Wybickiego w Grabonogu, Zespołu Szkół Elektroniczno-Telekomunikacyjnych w Lesznie oraz Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie.