^ Back to Top

 

Lekcje biblioteczne w Brennie

W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas czwartych i piątych w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Zajęcia zorganizowała  i prowadziła Pani Agata Pochanke. Pierwszym etapem zajęć było poinformowanie uczniów o tym, jak mogą korzystać z Księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej  oraz w jaki sposób wyszukać określoną pozycję książkową w katalogu księgozbioru. Drugim etapem była realizacja tematów:

- w klasach czwartych - "Historia książki",

- w klasach piątych "Rodzaje encyklopedii i słowników.

Pani Agata klasom młodszym przybliżyła trzy epoki: książki rękopiśmiennej, drukowanej i cyfrowej. Mieli oni okazję prześledzić, jak zmieniała się książka od tabliczek glinianych aż po audiobooki.

Natomiast starsi zostali zapoznani z różnymi rodzajami encyklopedii i słowników. Mogli dowiedzieć się wielu ciekawych nowinek, np. co to jest "żywa pagina". Każdy też spróbował własnych sił w wyszukiwaniu haseł.

Na koniec Pani Agata przygotowała test sprawdzający, ile uczniowie zapamiętali z tych lekcji. Najlepsi zostali nagrodzeni szóstkami i piątkami z języka polskiego.

Dziękujemy Pani Agacie Pochanke za zaproszenie na ciekawe i atrakcyjne lekcje.

Agata Sadowska - Nędza

 


 

 

Lekcja muzealna i teatralna w Poznaniu

21 maja 2019r. -  uczniowie klas trzecich gimnazjum wyjechali na lekcje edukacyjne do muzeum i teatru w Poznaniu.

Lekcja muzealna z warsztatem odbyła się w Muzeum Narodowym – jej temat brzmiał: „ Jak patrzeć na dzieło sztuki? ”. W muzeum uczniowie oglądali oraz interpretowali dzieła sztuki współczesnej.

Lekcja teatralna o temacie: „Za kulisami teatru” przeprowadzona została w Teatrze Wielkim (operze poznańskiej). Tu uczniowie zwiedzali zaplecza teatralne: garderoby, rekwizytornię, gabinet wizażu, salkę baletową, scenę teatralną oraz przepiękną salę widowiskową. Dużo dowiedzieli się o pracy artystów teatralnych - - aktorów, śpiewaków operowych, reżysera, scenografa, inspicjenta, dyrygenta orkiestry symfonicznej. Obejrzeli próbę tancerzy baletowych.

Za miło spędzony dzień w otoczeniu sztuki dziękujemy Radzie  Rodziców, która dofinansowała ten wyjazd. Dziękujemy opiekunom – pani Dorocie Pytlik oraz pani Małgorzacie Adamczak -Mindak za poświęcony nam czas.

Alina Nowak

 

 


 

Cyfrowa Majówka w Brennie

     Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich w Brennie w dniach od 13 do 15 maja br. odbyła się „Cyfrowa Majówka” pod hasłem „Komputer łączy pokolenia”. Nasza szkoła włączyła się w to działanie z wielkim zainteresowaniem. Zaprosiliśmy Koło Gospodyń Wiejskich w Brennie ze swoimi gośćmi do naszej szkolnej pracowni komputerowej. Przy tej okazji mogliśmy się pochwalić jej wystrojem i przede wszystkim nowym wyposażeniem. Nie zabrakło tradycyjnej wstęgi i symbolicznego jej przecięcia. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na korzyści i udogodnienia, jakie przynosi w naszym codziennym życiu Internet. Uczniowie naszej szkoły pomagali w obsłudze komputera oraz w poruszaniu się w sieci przybyłym gościom – nieco starszym uczniom :-). Tę niecodzienną lekcję informatyki rozpoczął Ksiądz Proboszcz Andrzej Sotek. Przede wszystkim zaprezentował stronę parafialną. Pan Wójt zwrócił uwagę na bezpieczne poruszanie się w Internecie i świadome, ale odpowiedzialne korzystanie z jego możliwości. Dalszą część lekcji poprowadził już nauczyciel informatyki pan Sławomir Klamka. Pod jego czujnym okiem, przy współudziale młodych pomocników, przybyli goście kolejno wykonywali różne zadania pokazujące możliwości, jakie daje umiejętność korzystania z TIK. Po wyczerpującej lekcji wszyscy skosztowali pysznych rogalików upieczonych przez naszą polonistkę – panią Dorotę Pytlik. Przy kawie zrodził się pomysł, aby tego typu zajęcia w formie cyklicznej pojawiły się w planach pracy szkoły na przyszły rok.

     Młodsi uczniowie również wyrazili chęć udziału w projekcie Koła Gospodyń Wiejskich w Brennie. Dla nich Gminny Ośrodek Kultury w Wijewie przygotował karty do gry CodyRoby. Jest to gra planszowa z kartami, która uczy podstaw programowania bez komputera. Wymaga przewidywania ruchów i układania ich w następujący po sobie ciąg zdarzeń. Uczy logicznego myślenia. Przez trzy kolejne dni uczniowie różnych klas, głównie podczas zajęć informatyki, rozgrywali turnieje, doskonale się przy tym bawiąc.

Dziękujemy KGW w Brennie za zaproszenie do współorganizowania „Cyfrowej Majówki w Brennie”.

Ewelina Gąda

 

 

 


 

Spotkanie z policjantem.

     22 maja 2019r. odbyło się spotkanie uczniów klasy IVa i IVb z przedstawicielem policji, panem Błażejem Starzyckim na temat: „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”.

     Uczniowie utrwalili swoje wiadomości na temat bezpiecznego poruszania się rowerem po drogach publicznych. Na pochwałę zasługuje fakt, iż wykazali się dużą wiedzą na ten temat. Poruszony został również problem zachowania bezpieczeństwa na kąpieliskach (nad jeziorami) w związku ze zbliżającymi się wakacjami letnimi. Uczniowie otrzymali upominki – „Mapę ścieżek  rowerowych w powiecie leszczyńskim”, które zachęcają do aktywnego i ekologicznego spędzania czasu wolnego. W ramach tego spotkania uczniowie biorą udział w powiatowym konkursie plastycznym: „Bezpiecznie i ekologicznie przez powiat leszczyński”.

Przedstawicielowi policji p. Błażejowi Starzyckiemu dziękujemy za ciekawą prelekcję.                  

Alina Nowak

 

Szczegóły dotyczące konkursów w zakładce - KONKURSY.


 
Wycieczka gimnazjalistów w góry

W dniach 13-17 maja 2019r. pojechaliśmy na czterodniową wycieczkę w góry Tatry. Po drodze zatrzymaliśmy się w jakże klimatycznym, a zarazem smutnym miejscu, jakim jest niemiecki obóz Auschwitz. Pani przewodnik z wielkim uczuciem nas oprowadziła po obozie, wszyscy zaś z zainteresowaniem i powagą jej słuchali. Następnym naszym przystankiem była rodzinna miejscowość papieża Polaka Jana Pawła II. Każdy w tym miejscu mógł oddać hołd zmarłemu rodakowi i zjeść przepyszne kremówki. Następnego dnia wraz z Panem przewodnikiem ruszyliśmy na wyprawę w Dolinie Kościeliskiej. Niestety nie dopisała nam pogoda, gdyż było zimno i deszczowo, ale każdy wyniósł z tej wyprawy miłe i niezapomniane wspomnienia. Każdy z uczestników wycieczki po jakże morderczym spacerze w górach mógł odpocząć podczas spływu przepięknym Dunajcem i wolnym czasie w termach w trakcie relaksującej kąpieli. Wracając do domu, zwiedziliśmy przepiękny Kraków wraz z jego zabytkami. Każdy z wielką powagą, ale także dużym zainteresowaniem słuchał Pana przewodnika, który świetnie i szczegółowo opowiadał o każdym ważnym miejscu. W drodze powrotnej nie mogło zabraknąć miejsca na McDonalda, który zakończył naszą ostatnią, pożegnalną wycieczkę w tym gronie. Serdecznie dziękujemy Paniom: Joannie Owsianikow, Agacie Sadowskiej-Nędza i Sylwii Kolman za opiekę i zorganizowanie wycieczki.

                                                                                                                       Norbert Dźwigała

 

 


 

 

 


 

Wolontariusze w naszej szkole

     Z okazji Dnia Kultury, który przypada 21 maja na zaproszenie samorządu uczniowskiego naszą szkołę odwiedzili wolontariusze z Francji, Hiszpanii i Portugalii. Anais, Jose i David. W miłej i sympatycznej atmosferze przeprowadzili warsztaty w języku angielskim. Były gry integracyjne, piosenka o bananie oraz zajęcia dotyczące zdrowia - zbilansowanej diety oraz aktywności fizycznej. Nasi uczniowie mieli okazję podszlifować język oraz zaprezentować przeróżne  ćwiczenia, od szpagatu po chwyty karate. 

Anna Bożek

 

 

 Warsztaty artystyczne – MOJE MYDEŁKO

      We wtorek, 21 maja chętni uczniowie z klas I i II wzięli udział w warsztatach artystycznych „Moje mydełko”. Zajęcia polegały na wykonaniu przez każde dziecko własnego mydełka glicerynowego. Uczniowie wybierali kształt, kolor oraz zapach. Dodatkowo dzieci mogły umieścić w mydełkach elementy dekoracyjne: suszone kwiaty, przyprawy, ziarna lub wcześniej przygotowane mydlane ozdoby. Zajęcia bardzo się podobały  i sprawiły naszym najmłodszym uczniom wiele radości. Uczniowie wykazali się cierpliwością, dokładnością i kreatywnością. Wykonane mydełka oczywiście dzieci zabrały do swoich domów.

 Ewelina Gąda

 


 

Poniedziałkowe popołudnie w kinie

      Poniedziałkowym popołudniem 20 maja grupa uczniów z klas szkoły podstawowej i zawodowej Zespołu Szkół w Brennie wybrała się na wycieczkę do Cinema 3D w Lesznie. Najważniejszym punktem wycieczki był oczywiście seans w kinie. Młodsi klas 1-6 oglądali bajkę pt:"Kraina cudów" a starsi z klasy siódmej i pierwszej zawodowej film "John Week 3". Po seansie dla starszych i młodszych był czas wolny, który starsi spożytkowali na zakupy w sklepach i kolację w Mc Donald s a młodsi pod okiem opiekunów odwiedzili "Bajkowy Labirynt" a następnie również Mc Donald s. Był to ostatni wyjazd do kina w tym roku szkolnym i pozostaną po nim miłe wspomnienia!

 Anna Menzel-Waligóra

 

 

 

ANOREKSJA I BULIMIA

W ramach realizacji projektu "Trzymaj formę" z inicjatywy Pani Pedagog - Doroty Pytlik 20 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panią Agnieszką Podfigurską. Uczestniczyli w nim uczniowie klas III - ich gimnazjum, a tematem były coraz powszechniejsze wśród młodych ludzi zaburzenia odżywiania. Temat wykładu "Anoreksja i bulimia - wszystko, co powinieneś wiedzieć" przybliżył zagadnienia tych najczęściej spotykanych zaburzeń. Pani Agnieszka omówiła ich objawy, przyczyny występowania, leczenie oraz powikłania.

Agata Sadowska - Nędza

 


 

 

Tajemniczy świat Północy – Wikingowie, trolle i gnomy

     20 maja br. odbył się w naszej szkole kolejny koncert z cyklu „W Krainie Pani Muzyki”. Tym razem muzycy zabrali naszych słuchaczy do krainy skandynawskich baśni. Podczas koncertu pt. „Tajemniczy świat Północy – Wikingowie, trolle i gnomy” przenieśli uczniów w świat Wikingów, przybliżyli im ich kulturę, obyczaje, a przede wszystkim muzykę. Zapoznali również z instrumentami takimi jak: kantele, flet poprzeczny, flety proste: sopranowy, altowy i basowy, fagot, bęben obręczowy, darabuka, drumla, obręcz dzwonkowa.

Ewelina Gąda

 


 

Podziękowania dla Rady Rodziców.

     Od września w murach naszej szkoły gościmy dzieci w I i II klasie szkoły podstawowej. Niestety biblioteka szkolna nie była przygotowana na tak wyjątkowych czytelników. Z pomocą przyszli niezawodni rodzice. Dzięki ich zaangażowaniu i funduszom można było stworzyć  kącik biblioteczny dla dzieci, które wkraczają w świat książek. Zostały zakupione specjalne regały na książki, stoliki z krzesełkami, kolorowy dywan,  tablica edukacyjna oraz pobudzająca wyobraźnię fototapeta. Kącik cieszy się dużą popularnością.

Ogromne podziękowania dla Rady Rodziców za zrozumienie i wsparcie finansowe.

Aldona Defitowska

 


 

Zaproszenie do konkursów 

Szczegóły dotyczące konkursów w zakładce - KONKURSY.

 


 

Podsumowanie konkursu plastycznego MOJA MAMA

     Dziesięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział IX edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego pod hasłem MOJA MAMA. Organizatorem konkursu jest Wąbrzeski Dom Kultury, gdzie złożone prace zostały wysłane. Uczniowie, którzy uczestniczyli w konkursie zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Teraz czekamy na wyniki i informacje od organizatorów.

W konkursie wzięli udział:

Klasa I: Maria Zając, Jagoda John, Bartosz Gąda,

Klasa II: Marcelina Michalewicz, Liliana Rękoś, Dominik Drożdżyński, Tobiasz Garczyński, Fabian Hewusz, Ignacy Szyszka,

Klasa Va: Julia Budzińska.

 Ewelina Gąda

 


 

Akcja społeczno-edukacyjna Żonkil

     W roku 2019 przypada 100. rocznica urodzin ostatniego przywódcy powstania w getcie warszawskim – Marka Edelmana. Dlatego nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej Żonkil pod hasłem "Łączy nas pamięć", organizowanej corocznie przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Ma ona na celu poszerzenie wiedzy i upamiętnienie powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej, a zarazem pierwszego powstania miejskiego w okupowanej Europie.

     Akcję Żonkile przeprowadziliśmy w dniach od 13 do 16 maja. W tych dniach wychowawcy zapoznali uczniów z podstawowymi informacjami, celem akcji oraz odpowiedzieli na pytanie: dlaczego żonkile? Następnie uczniowie klas IV - VI czytali fragmenty książki „Chciałam wzlecieć jak motyl”, starsi uczniowie obejrzeli film  "Nie było żadnej nadziei. Powstanie w getcie warszawskim 1943".

     16 maja od rana była możliwość przypięcia papierowego żonkila, znaku pamięci walki o godność. Każda klasa uczestniczyła również w krótkiej prelekcji i obejrzała wystawę w bibliotece „powstanie w getcie warszawskim”.

Aldona Defitowska

 


 


 

 


Lekcja biblioteczna klasy I szkoły podstawowej
     14 maja br. dla uczniów klasy I  była zaplanowana lekcja biblioteczna w Filii Biblioteki Publicznej w Brennie. Niestety pogoda nie sprzyjała spacerom i pierwszoklasiści nie mogli dotrzeć do biblioteki. Wobec czego Pani bibliotekarka przyjechała do uczniów i przeprowadziła lekcję w szkole. Pani Agata sprawdziła wiedzę uczniów na temat biblioteki, książek i uroczyście pasowała ich na czytelników biblioteki.
Ewelina Gąda
 


 

Wyróżnienie dla Norberta

     W piątek 10 maja 2019r. uczeń naszej szkoły Norbert Dźwigała uczestniczył w Konkursie Recytatorskim w ramach ogólnopolskiego Święta Teatru na Prowincji  2019 w Nowym Folwarku.

     Konkurencja, w której rywalizował gimnazjalista naszej szkoły, była jedną z wielu organizowanych tam przez kolejne 4 dni. W tym roku konkurs recytatorski odbywał się pod hasłem „Wędrówką życie jest człowieka”. Norbert z wielką pasją recytował fragment utworu Denisa Diderota „Kubuś Fatalista i jego pan”. Prezentacja wybranego fragmentu wg komisji zasługiwała na wyróżnienie. Gratulujemy występu uczniowi klasy IIIa gimnazjum, tym bardziej, że przyszło mu się zmierzyć z wieloma utalentowanymi rywalami. Życzymy też, aby za rok zdobył I miejsce.

Dorota Pytlik


Podsumowanie konkursów z okazji Dnia Przedsiębiorczości
 
     W ramach Dnia Przedsiębiorczości, który odbył się 10 maja br. ogłoszone zostały dwa konkursy: plastyczny i fotograficzny. Głównym organizatorem był Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie, natomiast współorganizatorami: Cukiernia Pani Jolanty Kasperskiej oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Mimo, że czasu na przygotowanie prac konkursowych nie było dużo, chętni uczniowie zdążyli wykonać prace. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w  konkursach i zapraszamy do kolejnych.
 
Konkurs fotograficzny : "Jaki znasz zawód?" - przeznaczony był dla uczniów klas V - VIII szkoły podstawowej, III gimnazjum oraz I szkoły branżowej. Wyniki przedstawiają się następująco:
 
miejsce I - Jakub Borowy,
miejsce II - Dominik Skrzypczak,
miejsce III - Konrad Miś,
wyróżnienie - Nadia Stanek.
 
 
 
Konkurs plastyczny: "Mój wymarzony tort" - przeznaczony był dla uczniów klas I - IV szkoły podstawowej. Wyniki przedstawiają się następująco:
 
miejsce I - Bartosz Gąda,
miejsce II - Oliwier Bohdanowicz,
miejsce III - Tobiasz Garczyński,
Wyróżnienia: Maria Zając, Martin Kowal, Maria Malczyk.
 
 
 

Dzień Przedsiębiorczości  - Ekspert zawodów

     Po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowany został  Dzień Przedsiębiorczości. 10 maja br. uczniowie pod hasłem „Ekspert zawodów” uczestniczyli w zajęciach i prezentacjach plenerowych wybranych zawodów.

     Ekspozycje zawodów na poszczególnych stanowiskach można było oglądać dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów z klasy III zasadniczej szkoły zawodowej i II branżowej szkoły I stopnia oraz pracodawców, którzy wykazali się zaskakującą pomysłowością przy budowaniu stanowisk. Prezentowane zawody to: cukiernik, kucharz, stolarz, cieśla, dekarz, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, rolnik i ogrodnik. Uczniowie wszystkich klas mogli podejść do każdego stoiska, zapytać o to, co ich zaciekawiło w związku z oglądanym zawodem. Ponadto pracowali z kartami pracy, które wypełnione brały udział w losowaniu różnych gadżetów ufundowanych przez lokalne firmy. Wielkim zainteresowaniem dzieci i młodzieży cieszyły się atrakcje i drobne prace przygotowane na każdym stanowisku. Miło nam było również gościć dyrektora Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie Pana Bolesława Ratajczaka i przedstawicieli centrum, którzy zorganizowali stoisko doradztwa zawodowego.

     Ponadto młodzież klas III gimnazjum oraz VIII uczestniczyła w spotkaniach na temat ścieżki kariery zawodowej z doradcą zawodowym CWRKDiZ w Lesznie, a następnie z wójtem Gminy Wijewo Panem Mieczysławem Drożdżyńskim.

     W tym dniu rozstrzygnięte zostały również dwa konkursy: dla młodszych konkurs plastyczny „Mój wymarzony tort” i dla starszych konkurs fotograficzny pt. „Jakie znasz zawody? Fundatorami nagród w tych konkursach była pani Jolanta Kasperska  oraz CWRKDiZ w Lesznie. Poza tym na każdej lekcji, w każdej klasie w tym dniu poruszano temat związany z zawodoznawstwem.

Społeczność szkolna serdecznie dziękuje za sponsorowanie gadżetów podczas organizacji tego dnia

następującym firmom i instytucjom:

Stolarstwo Brunon Firlej z Brenna,

Ogrody Krystian Napieralski z Wijewa,

Ogrodnictwo Izabela Malczyk-Koźlik, Radosław Koźlik z Zaborówca,

Ciesielstwo – Dekarstwo Tomasz Jurgawka z Wijewa,

Cukiernia Jolanta Kasperska ze Wschowy,

Gospodarstwo Rolne Łukasz Kowal z Brenna,

Fryzjerstwo Anna Wojciechowska z Brenna,

Zakład Kamieniarsko – Betoniarski Piotr Schmidt z Brenna,

Volvo Hubert - Hubert Rękoś z Brenna,

Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie.

     Celem imprezy było zaciekawienie uczniów poszczególnymi zawodami i rozbudzenie zainteresowań, a w przyszłości ułatwienie podjęcia decyzji związanej z wyborem zawodu. Z pewnością cel został zrealizowany dzięki ludziom, którym zależy na dobrej edukacji naszych dzieci.

Dorota Pytlik

 Relacja filmowa - https://www.youtube.com/watch?v=-_4RgFzaZ7M

 

 


 

Apel z okazji świąt majowych

8 maja 2019r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający majowe święta:

     1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy,

     2 maja - Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,

     3 maja - Święto Konstytucji 3 Maja,

     8 maja - Narodowy Dzień Zwycięstwa - zakończenie II wojny światowej.

Relacja filmowa - https://youtu.be/6-j7MmD23JI

 

 

 


 

Wycieczka klas czwartych

     W poniedziałek 6 maja 2019 r. uczniowie klas czwartych pojechali na całodniową wycieczkę. Pierwszym przystankiem była miejscowość Wenecja, w której zmieniliśmy środek lokomocji z autokaru na „pociąg”. Turystyczna kolejka zawiozła nas do Biskupina – pierwszej osady na ziemiach polskich, powstałej ok. 800 lat p.n.e . Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym ze 100 najważniejszych odkryć XX wieku na świecie.  Zwiedzanie Muzeum  Archeologicznego rozpoczęliśmy od zajęć warsztatowych pt. „Garnek na wynos – warsztaty lepienia naczyń z gliny”. Potem czas na pamiątki i w dalszą drogę do Gniezna. W dawnej stolicy Polski zwiedzaliśmy Katedrę Gnieźnieńską, Drzwi Gnieźnieńskie oraz pokonaliśmy 247 stopni wchodząc na Taras widokowy. Pogoda na dopisała, więc widok z góry na miasto był wart trudu. Ostatnim etapem wycieczki był Mc’Donald. Pełni wrażeń o godz. 19-tej wróciliśmy do Brenna.

Bożena Bura, Alina Nowak

Zapraszamy do fotorelacji.

 


 

Konkurs KZGRL - Apel młodzieży i dzieci: Dorośli segregujcie śmieci!

 Szczegóły w zakładce KONKURSY


 


 Kreatywna nauka języka angielskiego

      Uczniowie klasy I poznawali na języku angielskim słownictwo i zwroty związane z jedzeniem. Była to także doskonała okazja do rozwijania kreatywności oraz sprawności manualnej oraz świetnej zabawy w ogrodników.

Anna Bożek

 


 


 

Podsumowanie biblijnego konkursu plastycznego

     Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym pod hasłem „Twoja ulubiona opowieść biblijna”, którego głównym organizatorem było Centrum Rozwoju Lokalnego w Zawierciu. Prace uczniowskie zostały wysłane do organizatora, a przygotowali je:

z klasy I: Maria Zając i Bartosz Gąda,

z klasy II: Piotr Dekiert i Ignacy Szyszka,

z klasy IVb: Łukasz Wojciech,

z klasy Va: Julia Budzińska,

z klasy Vb: Natalia Dekiert,

z klasy VI: Agnieszka Cicha i Irmina Szyszka.

     Szkolnym koordynatorem konkursu był pan Tomasz Krall, który w dniu 6 maja br. podziękował uczniom za udział i wręczył pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Ewelina Gąda

 


 

Wyjazd do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach

     3 maja br. grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wyjeździe do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego w Dziekanowicach, który zorganizowało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Brennie. Celem wyjazdu było zaprezentowanie na terenie skansenu tradycji Nowego Lotka. Uczestnicy wyjazdu trzymając gałązki nowego lotka i przechodząc od chaty do chaty śpiewali tradycyjną przyśpiewkę. W każdej chacie witały ich gospodynie, które za śpiew obdarowywały słodkimi upominkami. Dzieci miały możliwość zwiedzania chat, zagród i innych obiektów, które są na terenie skansenu.

Dziękujemy TPD w Brennie za możliwość udziału w wyjeździe.

Ewelina Gąda

 


 

Zbiórka makulatury

 

 


 

 Konkurs przyrodniczo – artystyczny dla klas IV - VI - przypomnienie