Zajęcia z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy

Spotkanie z policjantami Komendy Miejskiej Policji w Lesznie

17 października w naszej szkole gościliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie -  komisarz Marzenę Kosińską i młodszego aspiranta Błażeja Starzyckiego. Spotkali się oni z uczniami klas II i III gimnazjum w celu omówienia zagadnień z zakresu przestępczości nieletnich. Zwrócili uwagę na zagadnienia odpowiedzialności karnej nieletnich, cyberprzestępczości oraz przemocy rówieśniczej. Uczniowie mogli zadawać pytania na wszystkie nurtujące ich zagadnienia.

Na koniec chętni uczniowie rozmawiali z policjantami indywidualnie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

wszystkim Nauczycielom i Pracownikom

w podzięce za zachęcanie do trudu myślenia,

za uczciwość, serce i odkrywanie tajemnic życia

składamy życzenia

szczęścia, satysfakcji i spełnienia marzeń.

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia

Akcja charytatywna "Jabłuszko"

"Otwórz serduszko! Weź jabłuszko!"

Pod takim hasłem w dniach od 11 do 13 października braliśmy udział w akcji charytatywnej "Jabłuszko". Była ona organizowana  po raz drugi (my uczestniczymy w tej akcji pierwszy raz).  Wzięło w niej udział 70 placówek, w których rozdanych zostało ponad 5 ton jabłek za przysłowiową złotówkę.

Zebraliśmy  275 złotych!

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji.

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek - 10.10.2017 r. w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Wójt, Przewodniczący Rady Gminy, Ksiądz Proboszcz, emerytowani i obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, a także uczniowie naszej placówki.

Młodzi artyści kabaretu "Breński Belferek" przygotowali program artystyczny - żartobliwe przedstawienie pt. "Obyś obce dzieci uczył". Zaprezentowali pracę nauczycieli oraz pokazali, iż wykonywanie tego zawodu obfituje też w zabawne momenty.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor oraz goście, dziękując wszystkim za dotychczasowe zaangażowanie, życząc także wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.

Wanda Wojciechowska

Idźmy naprzód z nadzieją

Tegoroczny XVII Dzień Papieski nawiązywał do nadziei, pokładanej w samym Bogu, nadziei, która towarzyszyła w życiu św. Janowi Pawłowi II. Z tej okazji 8 października 2017r. w kościele parafialnym po Mszy św. o godz. 8.30 młodzież Szkoły Branżowej I stopnia w Brennie przygotowała i prowadziła rozważania o nadziei oraz życiu Karola Wojtyły urozmaicone prezentacją multimedialną. Wzruszające pieśni w wykonaniu chóru szkolnego zachęciły do głębokiej kontenplacji, a fragment dialogu utworu pt. „Przed sklepem jubilera” autorstwa papieża uświadomił, jakie obawy towarzyszą młodym, którzy rozpoczynają wspólną drogę. Na zakończenie zgromadzeni w kościele odmówili modlitwę i wysłuchali pieśni, która stała się hymnem Światowych Dni Młodzieży: „Błogosławieni miłosierni”.

Oby ten charyzmatyczny człowiek zawsze był dla nas wzorem.

Dorota  Pytlik

Szkolny Dzień Chłopaka

2 października 2017r. cała żeńska część młodzieży szkolnej przygotowała niespodziankę z okazji Dnia Chłopaka. Wspólnie złożyły życzenia i zaśpiewały „Sto lat” oraz poczęstowały słodkim upominkiem.