Rozmiar czcionek:
Zwiększ kontrast
^ Back to Top

 

 

Kwiatek dla Zuzi - podsumowanie

 
W ostatni dzień szkoły, z inicjatywy Szkolnego Koła Wolontariatu „Młodzi Pomagacze”, cała społeczność szkolna wzięła udział w charytatywnej akcji „Kwiatek dla Zuzi”. Akcja polegała na wrzuceniu pieniążków do specjalnie przygotowanych skarbonek zamiast kupna kwiatów.
 
Zebrana kwota 2020,00 zł
zasili zbiórkę na leczenie Zuzi chorej na SMA typu 2 - rdzeniowy zanik mięśni. Choroba sprawia, że mięśnie słabną i umierają po kolei. Dziecko traci wszystkie umiejętności, łącznie z samodzielnym oddychaniem!
 
Bardzo dziękujemy za każdą złotówkę i serce. Społeczność Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich – jesteście wielcy!
 
 
                                  Aldona Defitowska
 
 
 

                     

 

 


 

                                                         

 

 


 

 

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
Nadszedł upragniony przez wszystkich ostatni dzień roku szkolnego. W naszej szkole obchodziliśmy go uroczyście w dwóch grupach wiekowych:
- klas I – V SP
- klas VII – VIII SP i I – II BS.
W każdej z nich Pani Dyrektor – Barbara Wilińska  podsumowała osiągnięcia i działania oraz podziękowała wszystkim za całoroczny trud pracy. Uczniom wyróżniającym się w nauce wręczono nagrody, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Nie zabrakło również nagród dla najaktywniejszych w różnych dziedzinach i tych najbardziej wytrwałych, którzy osiągnęli 100% frekwencji.
Pani Dyrektor i Pan Przewodniczący Rady Rodziców podziękowali też za wieloletnią pracę mamom udzielającym się aktywnie w pracy na rzecz szkoły.
Podziękowania skierowane zostały także do Pani Aleksandry Skrzypczak, która wspierała swoją pracą i ogromnym zaangażowaniem  wychowawcę klasy I.
Były też chwile wzruszeń, kiedy to uczniowie klasy III żegnali się z Panią Renatą Zielnicą, a absolwenci – uczniowie klas ósmych ze swoimi wychowawcami – Panią Dorotą Wolniczak i Panem Sławomirem Klamką oraz wszystkimi nauczycielami i pracownikami.
Ważną częścią uroczystości klas starszych było przekazanie sztandaru szkolnego i werbla oraz ślubowanie absolwentów, a miłym akcentem niespodzianka uczniów klas siódmych dla swoich starszych kolegów i koleżanek.
W wydarzeniu tym wzięli także udział zaproszeni goście: Wójt Gminy Wijewo– Pan Mieczysław Drożdżyński, Przewodnicząca Rady Gminy – Pani Maria Rąk, Przewodniczący Rady Rodziców – Pan Waldemar Skrzypczak, a także Dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie – Pan Bolesław Ratajczak, który osobiście wręczył nagrodę naszej uczennicy za zajęcia I m w konkursie fotograficznym.
Całość zakończyła się krótką częścią artystyczną.
 Zachęcamy do obejrzenia filmiku, będącego relacją tych wydarzeń, m.in. z przygotowanym  pod kierunkiem Pani Małgorzaty Adamczak – Mindak tańcem „Belgijka” w wykonaniu uczniów klasy V oraz życzymy wspaniałych, bezpiecznych wakacji. 
Agata Sadowska - Nędza

https://www.youtube.com/watch?v=0iDmo1CzlBU

 

 

                                                               

 


 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         "Być dobrze wychowanym jest dużą

                                   przeszkodą w naszych czasach.  

Zamyka to tyle drzwi".

 

Oskar Wilde

  

Wyniki Konkursu „Savoir – vivre na co dzień…”

 

Centrum Edukacji Humanistycznej "Logos" ogłosiło wyniki VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Savoir – vivre na co dzień…”, do którego w kwietniu przystąpiła klasa IV. Uczniowie pisząc test, musieli wykazać się nie małą wiedzą dotyczącą dobrych manier oraz następujących umiejętności postępowania:

- zachowania wobec osób z niepełnosprawnością,

- komunikacja/relacje interpersonalne,

- korespondencja,

- zachowanie w kinie/teatrze,

- kultura w szkole,

- powitania/pożegnania/precedencja

- przedstawianie.

Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że Noemi Schmidt osiągnęła najwyższy wynik w klasie, zdobywając tym samym wyróżnienie i nagrodę książkową. Ponadto wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy, a także informacje dotyczące uzyskanych wyników.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 

Bardzo dziękujmy Rodzicom za uiszczenie opłaty konkursowej.                               

Pani Dorocie Pytlik za zgłoszenie i pomoc w przygotowaniu uczniów do konkursu.

 

Sylwia Kolman

 
 
Wycieczka klas siódmych do zakładu pracy we Wschowie
20 i 21 czerwca br. w ramach preorientacji zawodowej uczniowie klas 7a i 7b uczestniczyli w rewelacyjnej lekcji warsztatowej w zakładzie „Piekarnia – Cukiernia Gierczak” we Wschowie. Podczas pobytu w zakładzie uczniowie dogłębnie poznali wszystkie tajniki zawodu piekarza. Dzięki zajęciom, profesjonalnie i z humorem przeprowadzonych przez Pana Wojciecha Furmańczaka, uczniowie doświadczyli od strony praktycznej wielu czynności piekarza. Tak zrealizowane warsztaty  są zachętą do podjęcia nauki w tym zawodzie.
Dziękujemy Panu Wacławowi Gierczakowi za przyjęcie naszych uczniów i słodkie, pyszne upominki. Pobyt w piekarni we Wschowie zapamiętamy na długo.
Alina Nowak, Bożena Bura

                                                                                                                

 

 


 

 

 

 

Regulamin konkursu: otwórz

 
 

 
 
 
Konkurs fotograficzny
 
Uczeń klasy V Dominik Drożdżyński wcielił się w rolę artysty fotografika i wystartował w konkursie fotograficznym, którego celem było wykonać ciekawą artystyczną fotografię dowolnego zwierzątka.
Niezmiernie miło nam przekazać, że Dominik zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym "ZWIERZAKI-SŁODZIAKI 2022" zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury w Chorzowie.
Gratulujemy Dominikowi, życząc Mu dalszych inspiracji i osiągnięć artystycznych.
 
                                                              Alina Nowak
 

 

"Kwiatek dla Zuzi"

 

Zapraszamy po raz kolejny wszystkich Uczniów i Rodziców naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Kwiatki dla Zuzi".

W dniu zakończenia roku szkolnego zamiast kwiatka

wrzucamy pieniążki do przygotowanych słoiczków.

 

"Kwiatki dla Zuzi" - to akcja, która ma pomóc w zebraniu środków

na leczenie Zuzi, chorej na SMA.

Jej życie wyceniono na 9,5 mln zł. Ciągle brakuje około 3 mln.

 

Akcja ,,Kwiatki dla Zuzi" polega na podziękowaniu nauczycielom, wychowawcom, dyrektorom szkół

poprzez przekazanie pieniążków na leczenie Zuzi,

zamiast kupna kwiatów z okazji zakończenia roku szkolnego.

Tak mały gest może uratować komuś życie.

Róża to koszt 3-6 zł.

Dla Zuzi natomiast to ogromna szansa!

 

www.siepomaga.pl/zuzia

 

 

 

 


 

Rada Rodziców informuje.

Jeszcze w tym tygodniu jest możliwość opłacenia składki w sekretariacie szkoły lub do końca czerwca na konto Rady Rodziców.

Zachęcamy do zrobienia wpłaty, gdyż wszystkie zebrane fundusze wracają na naszych dzieci w postaci nagród, gadżetów lub upominków okolicznościowych.

 
 
 
 
 

 Nakrętki i baterie dla Zuzi

Z radością informujemy, że mnóstwo plastikowych nakrętek oraz 35 kg baterii, które zebrane zostały w ostatnim czasie, trafiły już na miejsca zbiórki. Tym razem pomoc niesiemy  Zuzannie Suleckiej ze Smogorzewa (powiat Gostyński). Zuzia choruje na SMA i zbiera pieniądze na terapię genową.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w zbiórkę

i cieszymy się, że mogliśmy pomóc kolejnemu Aniołkowi.

 

Pamiętajcie, że w naszej szkole zbiórka nakrętek i baterii trwa przez okrągły rok!

 Oznaczone pojemniki znajdują się przy głównym wejściu do szkoły.

Razem możemy więcej!

 Szkolne Koło Wolontariatu

„Młodzi Pomagacze

 
 

 
 
 
Wycieczka rowerowa
 
W dniu 13 czerwca 2022 roku klasa 8a wzięła udział w wycieczce rowerowej. Tym razem udaliśmy się w okolice Sławy. Trasa wycieczki chociaż dość długa, to przebiegała w większości drogami leśnymi wzdłuż malowniczego brzegu Jezioro Sławskiego. Po dotarciu do Sławy i krótkim odpoczynku udaliśmy się w dalszą podróż ścieżką rowerową przez Lubogoszcz do miejscowości Lubiatów, niedaleko której znajduje się wieża widokowa „Joanna”. Obiekt o wysokości ok. 40 metrów imponuje swoją wielkością. Konstrukcja wykonana jest z drewna świerkowego i modrzewiowego. Po wejściu na górę ukazał się nam przepiękny widok na jezioro i lasy. Następnie udaliśmy się w drogę powrotną przez Golę, Szreniawę, Śmieszkowo, Kaszczor i Wieleń do Brenna. Chociaż podczas podróży zdarzały się chwile zwątpienia i kryzysy, to jednak wszyscy uczestnicy wytrwali do końca i udowodnili, że nawet najtrudniejsze przeszkody można pokonać i wyjść z nich zwycięsko. Wystarczy tylko chcieć i być odpowiednio zmotywowanym. W sumie przejechaliśmy około 50 kilometrów i czekamy na kolejnych odważnych, którzy pobiją nasz rekord.
 
Sławomir Klamka

 


 

 

Złoto dla Chóru „Bel Canto”

 Niezmiernie miło mi przekazać, że 12.06.2022 r. Chór „Bel Canto” Szkół Gminy Wijewo zdobył „Złote Pasmo” w Wojewódzkim Konkursie Regionu Wielkopolskiego Projektu Akademia Chóralna – Śpiewająca Polska 2022 w Lesznie. Był to długi i wytężony dzień pracy dla chórzystek, w którym o pasma chóralne walczyło 19 chórów Projektu ACH.

Gratulacje dla chóru i solistek zespołu, które swoim brzmieniem zawalczyły o najwyższą nagrodę tego konkursu, zdobywając 93 punkty od jury na 100 możliwych do zdobycia.

Dziękujemy pani Innie Yashchuk za uświetnienie naszej prezentacji popisem instrumentalnym na bandurze. Chórzystkom gratuluję i życzę dalszych osiągnięć artystycznych w nowym roku szkolnym.

            Alina Nowak

  Zapraszamy do obejrzenia relacji z występu:

https://www.youtube.com/watch?v=ALApn1FkljU

 

 

 


 
 
 

 
Wizyta dzieci z przedszkola
 
Dzisiaj tj. 13.06.2022 r. naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Wijewie. To właśnie tutaj od 1 września br. staną się uczniami klasy I. Dzieci poznały panią dyrektor i nową wychowawczynię, zobaczyły przyszłą salę lekcyjną, usiadły w ławkach oraz zapoznały się z placem zabaw i ogródkiem szkolnym.
 
 
Z niecierpliwością czekamy na nowych uczniów.
 

 


 

 

 

Dzień Matki zorganizowany przez KGW i TPD w Brennie

  „Gdy kto chce zamknąć w jednym tylko słowie

ogrom uczuć jasnych do granic ostatka,

niech przyklęknąwszy to imię wypowie,

jedno, jedyne, przenajsłodsze…”Matka”

Tymi słowami  K. Dobrzyńskiego rozpoczęła się część artystyczna Dnia Mamy zorganizowanego przez TPD i KGW w Brennie, która odbyła się 8 czerwca 2022r. Panie  mogły obejrzeć montaż słowno- wokalno – taneczny uczniów i uczennic z kl. I – III, oraz inscenizację pt. „Bajka o rybaku i złotej rybce”. W postaci wcielili się uczniowie z klasy IV i V.  Całość dopełniły wzruszające piosenki w wykonaniu uczennic z klas VIII oraz mamy i córki – Pani Eweliny Gąda z Alicją.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.

 Dorota Pytlik

 Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

1 - https://www.youtube.com/watch?v=CseUP_od8xE

2 -  https://youtu.be/1xY0DZi0WjA 

 

 
 


 
Wyjazd do Wrocławia
 
W dniu 9 czerwca odbyła się wycieczka dzieci z klas I-III. Dzieci zwiedziły ZOO we Wrocławiu. Miały okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne, ich zwyczaje, jak się poruszają, czym odżywiają. Spełnieni wrażeniami i wiadomościami przyrodniczymi wróciły do domu.
 
 
                                                                                Wychowawcy klas I-III
 
 
 
 

 
 
Udział w Grze Miejskiej „Miasto Rzemieślników. Leszno 2022”
 
Uczniowie z klasy 7a: Maksymilian Rola, Maciej Skrzypczak i Martin Kowal z opiekunem Aldoną Defitowską wzięli udział 8 czerwca w Grze Miejskiej „Miasto Rzemieślników. Leszno 2022” organizowanej przez Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Zadaniem uczestników było zlokalizowanie wskazanych zakładów rzemieślniczych oraz punktu wiedzy na terenie miasta Leszna według otrzymanej mapy, następnie rozwiązywanie zagadek, odpowiadanie na pytania, wykonywanie zadań u określonych rzemieślników oraz wykonanie zdjęcia u danego rzemieślnika. Ostatnie zadanie – odpowiedź na trzy pytania znajdowało się na mecie w Bibliotece Ratuszowej. W punkcie startowym każdy uczestnik otrzymał pakiet, który zawierał: wodę, kanapkę, jabłko, mini apteczkę,torbę, notes i długopis.
 
Nasza drużyna pod nazwą „Breńscy Zawodowcy” świetnie sobie radziła z poszczególnymi zadaniami i czytaniem mapy, dotarła na metę jako druga. Ostatecznie nie udało się wskoczyć na podium. Mimo to, zabawa była bardzo udana, a wspólnie spędzony czas będziemy długo wspominać.
 
 
                                                     Aldona Defitowska
 
 
 
 

 
 
LEDNICA 2022
 
W sobotę 4 czerwca 2022 r. 9 naszych uczennic i 3 absolwentów wraz z opiekunami udało się na Pola Lednickie, by po dwuletniej obecności, tylko on-line, spotkać się znów na żywo. Już po raz dwudziesty szósty Chrystus zwołał nas do źródeł chrzcielnych Polski.
Tegoroczne Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 odbyło się pod hasłem „Na krańce świata”. Za tymi słowami kryje się pragnienie Pana Jezusa, który posłał swoich uczniów do głoszenia Ewangelii. Widzimy, z jakim rozmachem realizował to wezwanie św. Paweł i wielu innych chcących żyć na wzór apostołów. Wiemy, że te słowa dotyczą także każdej i każdego z Was. Niech pomogą nam, również dziś, na nowo wybrać Chrystusa i umocnić się w wierze.
Symbolem tegorocznego spotkania był różaniec z lednickim krzyżem i rybką. Wierzymy, że modlitwa różańcowa stanie się jeszcze bliższa naszym sercom. Ten wyjątkowy krzyż nawiązuje do ponadtysiącletniej historii Kościoła na ziemiach polskich. Ponadto otrzymaliśmy książkę „Siedem” oraz „Dzienniczek” siostry Faustyny Kowalskiej.
Lednickie spotkania to przede wszystkim pieśni, tańce, modlitwa i sakrament pokuty w „warunkach polowych”, ale też nieprzewidywalna pogoda – upał, deszcz i burza… Pomimo tych warunków i zmęczenia wróciliśmy ubogaceni duchem tego niesamowitego miejsca.
 
                                        Tomasz Krall
 
 

 
Noc w bibliotece
Z piątku na sobotę (z 3 na 4 czerwca) uczniowie klasy V wraz wychowawczynią, na zaproszenie Pani Aldony Defitowskiej, spędzili nockę w szkolnej bibliotece. Była to niezwykła noc, obfitująca w różnego typu atrakcje przygotowane właśnie przez Panią Aldonę. Uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami i wiedzą z różnych dziedzin. Pierwszą zabawą była  popularna gra planszowa (chińczyk), w której pionkami byli sami uczniowie. Aby poruszać się polami, musieli odpowiadać na pytania z różnych kategorii, np. geografii, matematyki, literatury. Kolejnym wyzwaniem było wspólne malowanie wizji wakacji swoich marzeń. Tutaj oprócz kreatywności liczył się dobry humor.  Nagrodą za wysiłek były babeczki upieczone przez Marcelinę Michalewicz, której bardzo dziękujemy za te słodkości. Wiele emocji wzbudziły podchody w ciemnościach szkolnych sal i korytarzy. Była to prawdziwa lekcja odwagi w formie gry zagadkowej „Szkoła Magii i Czarodziejstwa”.  Każda drużyna musiała wykonać zadania, aby zdobyć kod do kłódki, który finalnie pomógł znaleźć Feniksa.
Po trudach konkurencji przyszedł czas na odpoczynek i posiłek. Przy pysznej pizzy uczniowie obejrzeli film: Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna.  A kiedy przyszedł czas na sen…. No coż, nie wszyscy spali.
Nocne przygody uczniowie określali jako: super, fajnie, ekstra, czyli warto to powtórzyć.
Pani Aldono, bardzo dziękujemy za zaproszenie i zorganizowanie nam tego czasu. Jesteśmy wdzięczni za trud i poświęcenie.
Dziękujemy także Pani Małgorzacie Adamczak – Mindak i chłopcom z klasy Iz, którzy przygotowali dla nas materace w bibliotece szkolnej.
 Agata Sadowska - Nędza

 
 

 
 
 
Pomoc dla Domu Dziecka w Sławie
 
Z okazji Dnia Dziecka Szkolne Koło Wolontariatu "Młodzi Pomagacze" zorganizowało zbiórkę darów dla Domu Dziecka przy Odrodzonego Wojska Polskiego 36 w Sławie. Dzięki wrażliwości, empatii i chęci niesienia pomocy społeczności szkolnej udało się zgromadzić artykuły chemii gospodarstwa domowego, pościel, ręczniki, kosmetyki i słodycze. Wszystkie zebrane rzeczy przekazaliśmy w 1 czerwca na ręce Pani Dyrektor Iwonie Zając-Majchrzak.
Wszystkim zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy za duże serducho.
 
 
 
                                         Aldona Defitowska
 
 
 

 
Wycieczka klasy VIIIa
 
W dniach od 30 maja do 1 czerwca br. uczniowie klasy VIIIa brali udział w wycieczce do Trójmiasta, poznając atrakcje turystyczne i zabytki regionu. Ponieważ wyjazd trwał trzy dni, atrakcji było co niemiara.
 
Pierwszego dnia po dotarciu na miejsce uczniowie mieli okazję wejść na sopockie molo. Obiekt liczący 512 metrów długości, uznawane jest za najdłuższy drewniany pomost spacerowy w Europie i również dzięki tym zdumiewającym gabarytom stanowi jedną z najpopularniejszych atrakcji bałtyckiego wybrzeża.
Uczniowie zwiedzali też nabrzeże Portu Gdyńskiego, przy którym zacumowano najbardziej znany okręt wojenny z czasów II wojny światowej „ORP Błyskawica” oraz słynne żaglowce „Dar Pomorza” i „Dar Młodzieży”. Późnym popołudniem udało się dotrzeć do miejsca noclegowego, którym był „Sea Hostel” z atrakcją, jaką okazał się przepiękny widok z II piętra holu głównego na miasto i port w Gdyni.
 
Drugiego dnia uczestnicy udali się z przewodnikiem na Westerplatte, miejsce w którym podczas pierwszych dni II wojny światowej garstka żołnierzy dzielnie przez siedem dni odpierała ataki oddziałów niemieckich. Następnym punktem pobytu był rejs statkiem wycieczkowym po porcie gdańskim, podczas którego uczniowie mogli zobaczyć miasto i port od strony morza. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie bazyliki i wejście na wieżę widokową Kościoła Mariackiego (około 80 m wysokości). Aby zdobyć jej szczyt należy pokonać nieco ponad 400 stopni. Warto, bo widok z góry był imponujący.
 
Ostatni ranek upłynął pod hasłem sprzątania, pakowania i wykwaterowania z hostelu. Następnie udaliśmy się do centrum nauki „Eksperyment”, w którym uczestnicy mogli w sposób doświadczalny poznać tajniki nauki z różnych dziedzin. Po ponad dwugodzinnym pobycie w centrum ruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka okazała się wspaniałym połączeniem rekreacji i wiedzy.
 
 
                                                                       Sławomir Klamka
 

 
Dzień Dziecka
Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej. Niewątpliwie jednym z nich jest 1 czerwca – Dzień Dziecka. I tym razem w naszej szkole obchodziliśmy to święto, aby sprawić jak najwięcej radości wszystkim dzieciom. Każda klasa z wychowawcą i opiekunami spędziła go na różne sposoby.
W tym dniu czekała także na uczniów miła niespodzianka – słodka paczka przygotowana przez Radę Rodziców, która była doskonałym wsparciem dla całodziennych atrakcji.
Uczniowie:
z klas I-III wyjechali do Leszna do kina na film pt. „Wilk i jego spółka” i uczestniczyli w lekcji przyrodniczej w Mini Zoo.
z klasy IV byli w Wieleniu w ośrodku „Santana Club”, gdzie rozegrali potyczki na torach bowlingowych, skorzystali z usług gastronomicznych lokalu, a potem odbyli spacer po okolicy.
z klasy V wyruszyli do Centrum Konferencyjno – Wypoczynkowego „Trzy Jeziora" w Wieleniu i  skorzystali z kręgielni „Dziupla”. Potem na pobliskiej plaży odbył się konkurs rzeźb z piasku, po którym wyruszyli na wspólny spacer  wzdłuż jeziora i poszli na lody.
z klas VII a, VII b, VIII b odbyli długą, pieszą wycieczkę nad jezioro w Brennie Ostrów, gdzie odbyły się różne zajęcia rekreacyjno – sportowe zakończone wspólnym posiłkiem.
Zaangażowaniem i chęcią udziału w zabawach wszystkie dzieci udowodniły, że można się wspaniale bawić nie tylko w świecie wirtualnym.
Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za zaangażowanie w przygotowanie paczek.
Agata Sadowska - Nędza