WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2021/2022

W wyniku przeprowadzonych w dniu 11.10.2021 r. wyborów do Samorządu Uczniowskiego powołano nowy skład:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego:

Konrad Miś (uzyskał 92 głosy)

Zastępca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego:

Fabian Hewusz (uzyskał 65 głosów)

Sekretarz:

Mikołaj Knop (uzyskał 59 głosów)

Błażej Ciesielski– uzyskał 54 głosy

Dominik Drożdżyński – uzyskał 51 głosów

Zwycięzcom gratulujemy!

Sławomir Klamka

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole obchodzony jest w nieco innej formie.

O świąteczny nastrój zadbał Samorząd Uczniowski, który przygotował:

- gazetkę na holu szkoły:

- życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły:

- filmik z życzeniami:

- z tej okazji zapraszamy również na portal edukacyjny www.dyktanda.pl

i proponujemy udział w specjalnym dyktandzie dla uczniów i nauczycieli.

Aby dołączyć do Dyktanda na Święto Edukacji Narodowej

wystarczy zalogować lub zarejestrować się

w serwisie Dyktanda.pl, a następnie kliknąć przycisk “Zapisz się do konkursu”

na poniższej stronie:

Dyktando rozgrywane będzie w dwóch kategoriach:
dla Uczniów o godzinie 19:00 (14.10.2021 r.)
dla Nauczycieli o godzinie 20:00 (14.10.2021 r.)

Rada Rodziców również składa życzenia

Akcja - "Kwiatki dla Marysi"

W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej
nauczyciele Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie
włączają się w akcję charytatywną "Kwiatki dla Marysi".

"Kwiatki dla Marysi" - to akcja charytatywna, która ma pomóc w zebraniu środków
na leczenie Marysi Drożdżyńskiej z Brenna.
Jak już wiemy Marysia choruje na SMA1, a jej życie wyceniono na 9,5 mln zł.
Brakuje jeszcze 3 miliony.

Uczniów, chcących przyłączyć się do akcji, zamiast obdarować
nauczycieli kwiatami i upominkami,
prosimy o wrzucanie pieniążków do przygotowanych słoików.
Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie Marysi Drożdżyńskiej z Brenna.

Koordynator akcji:
                                           Szkolne Koło Wolontariatu
                                            "MŁODZI POMAGACZE"

Dzień z doradcą zawodowym

12 października w naszej szkole odbyły się warsztaty z doradztwa zawodowego, które poprowadził pan Grzegorz Kozak z CWRKDiZ w Lesznie. Uczniowie klas VIII zaangażowali się w dyskusję i ćwiczenia zespołowe w celu odkrywania swoich zdolności oraz planowania własnej ścieżki zawodowej. Ponadto licznie uczestniczyli w spotkaniach indywidualnych. To spotkanie jest pierwszym krokiem w zaplanowaniu swojego dorosłego życia.

Dorota Pytlik

Sukces Dominika Drożdżyńskiego

W minioną sobotę (09 października) uczeń klasy V – Dominik Drożdżyński brał udział w turnieju karate, który odbył się w Kaszczorze. Nasz uczeń zajął II miejsce w dwóch kategoriach: kumite bez kontaktu dzieci w wieku 10-11 lat oraz kata chłopców.

Serdecznie gratulujemy Dominikowi i życzymy dalszych sukcesów.

„Wieczór w bibliotece”

Czytelnicy biblioteki szkolnej 8 października, w piątek, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Noc w bibliotece” pod hasłem „Czytanie wzmacnia”. Zabawę rozpoczęliśmy od rozgrywek sportowych w duchu gry fair play. Następnie, już w bibliotece w fantastycznej atmosferze podzieliliśmy się swoimi opiniami na temat ulubionych książek i wysłuchaliśmy zabawnego fragmentu książki Joanny Olech „Dynastia Miziołków”. Przygody Miziołka, Mamiszona, Papiszona i Kaszydło bardzo nas rozbawiły. Kolejną i długo oczekiwaną atrakcją była Tajna Misja, której celem było uzyskanie kodu do sejfu Profesora Alberta. Zaszyfrowane wskazówki były umieszczone na terenie szkoły i wymagały wiele sprytu i pracy zespołowej. Mimo, iż nie wszystkim grupom udało się rozszyfrować tajny kod, zabawa dostarczyła ogromnych emocji i dużo wyśmienitej zabawy. Wieczór zakończyliśmy projekcją interesującego filmu „Operacja: Człowiek w czerni”, do którego dostęp miały tylko biblioteki biorące udział w ogólnopolskiej akcji.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za aktywnie i kulturalnie spędzony czas.

Aldona Defitowska

KOCZURY 2021

W dniu 5 października 2021 r. dzieci z klas I-III pojechały na wycieczkę do Nadleśnictwa Włoszakowice – Koczury. Celem wyjazdu było wspieranie wielokierunkowej aktywności dziecka przez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających nabywanie doświadczeń oraz rozwój w obszarach fizycznym, poznawczym, społecznym i emocjonalnym. Dzieci spotkały się z panem leśniczym, który opowiadał ciekawe rzeczy o lesie, jego roślinności i mieszkańcach. Dzieci miło i aktywnie spędziły czas na świeżym powietrzu podczas zabaw sportowych. Dziękujemy mamom, które przygotowały w międzyczasie ciepły poczęstunek dla dzieci.

Renata Zielnica

Pasowanie 2021

1 października 2021 r. w Szkole Podstawowej w Brennie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy pierwszej. To szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia tej klasy. Odświętnie ubrani z radością i przejęciem zaprezentowali swój program słowno - muzyczny i oficjalnie zostali przyjęci do grona uczniów. Po prezentacji części artystycznej nastąpiła najważniejsza część uroczystości - ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektor Szkoły panią Barbarę Wilińską. Pan Wójt Mieczysław Drożdżyński wręczył uczniom pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną. Po tej ceremonii nasi bohaterowie otrzymali od przedstawicieli poszczególnych klas i przybyłych gości prezenty oraz dyplomy i czapki. Następnie wszyscy pozowali do wspólnej fotografii. Wszystkim naszym pierwszakom życzymy wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.

Małgorzata Zielnica