^ Back to Top


 

 

Rodzicu!

 • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
 • Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.
 • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
 • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
 • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu!

 • Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
 • Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.
 • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
 • Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? - https://www.youtube.com/watch?v=9oUr5jLoBkw

 
 


 

 Informator szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

 


 

XXIV KONKURSU WIEDZY O WIELKOPOLSCE - ETAP POWIATOWY

   W Zespole Szkół w Kąkolowie odbył się XXIV Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce - etap powiatowy. Wśród 49 reprezentantów szkół podstawowych powiatu leszczyńskiego znaleźli się również nasi uczniowie: Maciej Skrzypczak i Filip John z kl. Va, Anna Brychcy z kl. VII. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się Maciej Skrzypczak i Filip John.

 Gratulujemy!

Sylwia Kolman

 


 

Spektakl multimedialny "Legendy polskie"

10 marca klasy VI a i VI b wyjechały do Włoszakowic na interaktywne widowisko multimedialne pt. "Legendy polskie". Organizatorem spektaklu był Teatr Show z Wrocławia. Uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej podróży w czasie, podczas której opowiedziane zostaly legendy związane z różnymi miejscowościami. Wśród uczestników rozlosowano szczęśliwe bilety - z naszej szkoły były to: Amelia Szymańska, Martyna Rękoś i Natalia Dekiert. Uprawniały one do odtwarzania na scenie postaci związanych z legendami oraz wczucie się w role osób zawodowo zajmujących się opowieściami, tj.: trubadur, wagabunda, bajarz. Całość widowiska miała uświadomić młodym widzom, jak często we współczesnym świecie ulegamy pogoni za nowoczesnością oraz to, że tradycja, powtarzalność i historia mają swoją niezaprzeczalną wartość. 

Agata Sadowska - Nędza

 


 

 

 
 Przypominamy o konkursach o H. Sienkiewiczu.
Na uczestników czekają ciekawe nagrody!
 

 

Przypomnienie o konkursie WIOSNA W LESIE

szczegóły w zakładce KONKURSY

 


 

Trzymaj formę! – konkurs

   9 marca 2020r. uczniowie z naszej szkoły zmierzyli się z pytaniami konkursowymi I etapu Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem „Trzymaj Formę!” adresowanego do klas VI, VII i VIII szkoły podstawowej, a organizatorami są: Główny Inspektor Sanitarny oraz Dyrektor Generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności Związku Pracodawców. Chętni uczestnicy musieli wykazać się pogłębioną wiedzą z zakresu prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka. Ponadto nie obce im były  wartości odżywcze żywności i umiejętność korzystania z informacji zamieszczonych na opakowaniach produktów żywnościowych. Testy trzeba było rozwiązać on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Tym, którzy podjęli trud zgłębienia wiedzy o zdrowym stylu życia, życzymy, aby awansowali do II etapu – powiatowego.

Dorota Pytlik


 

Dzień z Doradcą Zawodowym

   9 marca br. w ramach doradztwa zawodowego odbyły się kolejne warsztaty z doradcą zawodowym Grzegorzem Kozak reprezentantem Centrum, Wsparcia Rzemiosła i Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie. Tematem zajęć były kompetencji, pasje, pracowitość i kształcenie współpracy w grupie. Zajęcia były ciekawe i pobudziły uczniów do twórczej pracy.

Anna Walachowska


 

Podsumowanie konkursu – Rotmistrz Witold Pilecki

   9 marca 2020r. odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pt. „Rotmistrz Witold Pilecki”. Mimo, iż konkurs odbył się w błyskawicznym tempie, uczniowie klas I-III wykazali ogromne zainteresowanie. Wpłynęło aż 39 prac konkursowych. Wszystkie wykonane bardzo starannie z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Komisja konkursowa nie była w stanie wyróżnić trzech najlepszych prac. Wobec czego wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w  konkursie zostali zwycięzcami i otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wystawa wszystkich prac znajduje się w bibliotece szkolnej. Zachęcamy do obejrzenia.

Sławomir Klamka


 

Dzień Kobiet w naszej szkole

   Z okazji Dnia Kobiet w poniedziałek 9 marca br. chłopcy, chłopacy i mężczyźni  z naszej szkoły składali serdeczne życzenia wszystkim dziewczynkom, dziewczynom i paniom. Były piękne balonowe serca, drobne upominki, słodkości oraz kwiaty. DZIĘKUJEMY!


 

Rekolekcje wielkopostne

   W dniach od 4 do 6 marca dzieci i młodzież wspólnie z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Wijewie uczestniczyli w rekolekcjach. Mottem tegorocznych spotkań było „Z Maryją do wieczności”. Siostry Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża – Rut, Benedykta, Małgorzata i Agata pragnęły rozbudzić w słuchających poczucie,iż jedynym sposobem przekroczenia bramy do wieczności jest właśnie Maryja. To Ona jest naszą przewodniczką, która pokazuje, jak żyć właściwie i godnie. Siostry mocno zaakcentowały, że do życia wiecznego nie zabierzemy nic materialnego (żadnych rzeczy), tylko to, co jest w naszych sercach i jacy jesteśmy.  Przykładom podawanym przez siostry towarzyszyło hasło – Maryja czeka na każdego! Na koniec przedstawiciele poszczególnych klas w symboliczny sposób przekroczyli bramę do wieczności. 

Agata Sadowska-Nędza

 


 

„Kobiece”  kulanie

   Wszystko wymyślili chłopacy z klasy VIb z okazji zbliżającego się święta Dnia Kobiet. Zaprosili więc swoją wychowawczynię i koleżanki do Wielenia, gdzie w Centrum Wypoczynkowo – Konferencyjnym w kręgielni „Dziupla” odbyło się świąteczne kulanie.

   Atrakcji i emocji nie brakowało. Ale było też odwrotnie, kiedy kula potoczyła się rowkiem - niczym pechową rynną. Oj! – zdarzyło się często, ale mimo wszystko wyłoniono najlepszych: I miejsce zajął Krzysztof Wolniczak, II Igor Firlej, III Paulina Wojciechowska.

Nic więc dziwnego, że kiedy umęczeni „kręgarze” zasiedli do pysznej pizzy, ostudziły się sportowe emocje.

Dziękujemy rodzicom, którzy we wszystkim pomogli oraz tam i z powrotem dowieźli i odwieźli.

Dziękujemy

Dorota Wolniczak

 


 

#DzieciUcząRodziców - Wyjątkowa pszczoła


   3 marca br. odbyła się w naszej szkole 5 lekcja w ramach akcji Dzieci Uczą Rodziców. Uczniowie klas I-III wyruszyli w podróż do świata pszczół. W trakcie lekcji dzieci poznały te małe owady, a także dowiedziały się o tym, jak wielki jest ich wpływ na nasze życie. Zwieńczeniem lekcji była nauka wiersza "Zmartwienie pszczoły".

Ewelina Gąda

 

 
 

 
 
 
 
 
 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - #SzkołaPamięta

   Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR.  Walcząc z siłami nowego agresora, musieli  zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w tym także utracone na rzecz Związku Sowieckiego  Kresy Wschodnie II RP. Na podstawie przeprowadzonych przez Instytut Pamięci Narodowej badań można szacować, że liczba Żołnierzy Wyklętych wynosiła ok. 120–180 tys. Niemal połowa z nich pochodziła z Armii Krajowej, a następnie działała w ramach Narodowych Sił Zbrojnych na Kraj i Wolność i Niezawisłość. Zbiorowość „Żołnierzy wyklętych” zapłaciła za przywiązanie do tradycji niepodległościowej cenę najwyższą spośród wszystkich grup, środowisk walczących o wolną demokratyczną Polskę. To ponad 5 tysięcy osób skazanych przez sądy wojskowe na kary śmierci, ponad 21 tysięcy zmarłych i zamordowanych w więzieniach (w tym większość to członkowie konspiracji). To bliżej nieznana liczba zabitych w trakcie tysięcy pacyfikacji ciągnących się przez pierwsze 10 powojennych lat, zamordowanych bez sądu w siedzibach urzędów bezpieczeństwa (około 20 tysięcy). To ponad 250 tysięcy osób skazanych na kary więzienia z powodów politycznych, kilkaset tysięcy dalszych zrujnowanych zdrowotnie, ekonomicznie, skazanych na bycie obywatelami II kategorii w PRL.

   W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu pt. „Cześć i Chwała Bohaterom - Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku przyjęło ono następujące formy:

 • Uczniowie najmłodsi wzięli udział w konkursie plastycznym o Rotmistrzu Witoldzie Pileckim  – postaci szczególnie zasłużonej o niezwykłej biografii.
 • Uczniowie z klas IV – VIII tworzyli prezentacje multimedialne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.
 • Przygotowano także wystawę poświęconą Rotmistrzowi Witoldowi Pileckiemu i biogramy innych znanych postaci bohaterów podziemia antykomunistycznego.

   Podczas podsumowania społeczności szkolnej zaprezentowano tragiczne losy bohaterów podziemia antykomunistycznego, w tym Rotmistrza Witolda Pileckiego. Prelegentami były uczennice klasy ósmej: Roksana Jazdon, Stella Rękoś i Oliwia Streluk.  Ponadto można było wysłuchać piosenek współczesnych artystów poświęconych Żołnierzom Wyklętym.

 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!

Sławomir Klamka

 
 
 
 
 

Nabór do Szkoły Podstawowej w Brennie na rok szkolny 2020/2021

od 2 marca 2020 r.

 • Do klasy I Szkoły Podstawowej w Brennie, przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły (Brenno, Zaborówiec, Miastko) na podstawie zgłoszenia rodziców, nie podlegając postępowaniu rekrutacyjnemu.
 • Kandydaci zamieszkali poza obwodem Szkoły Podstawowej w Brennie mogą być przyjęci do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła będzie dysponować wolnymi miejscami. Rodzice składają wniosek.
 • Szczegółowe informacje, terminarz oraz wzory zgłoszeń i wniosków znajdują się w zakładce REKRUTACJA.
 • Karty zgłoszeń oraz wnioski można również pobrać w Samorządowym Przedszkolu w Wijewie.

 

  

 

Zapraszamy do konkursu "Pomóż ocalić życie bezbronnemu"

 

 Cel: Konkurs Pomóż ocalić życie bezbronnemu zachęca młodzież do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Konkurs, który uratował dziecko: Nastolatki z Żelechowa nakręciły film konkursowy pt. Wzór. Jego bohaterami są skłóceni małżonkowie. Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, ze jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, ze choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, ze dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcje.

Tematyka: Wszystkie aktualne zagadnienia bioetyczne jak antykoncepcja, aborcja, „in vitro” czy eutanazja. Pro-life to także miłość, rodzina, adopcja.

Formy: Ołówek, pastele, akwarele, farby olejne, wydzieranki, wyklejanki, prace przestrzenne, strony internetowe, prezentacje multimedialne, filmy, teksty piosenek, teledyski, gry komputerowe… Wszystko pro-life!

Patron – bł. ks. Jerzy Popiełuszko: Nazywany „obrońcą kołyski”. Mówił, że „Zadaniem Kościoła jest nie tylko teoretyczne głoszenie świętości życia, prawa do życia nienarodzonych, lecz także praktyczna obrona tego prawa”. Pomagał finansowo i organizacyjnie samotnym matkom i młodym dziewczynom w ciąży. Przygotowywał paczki żywnościowe i wyprawki niemowlęce, rozdawał lekarstwa. Był duszpasterzem służby zdrowia.

Pełny regulamin konkursu - otwórz

Karta zgłoszenia - otwórz

Wszelkie pytania w sprawie konkursu prosimy kierować

do szkolnego koordynatora pana Tomasza Krall.