^ Back to Top

 

Lekcje biblioteczne w Brennie

W ostatnim tygodniu maja uczniowie klas czwartych i piątych w ramach lekcji języka polskiego uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych. Zajęcia zorganizowała  i prowadziła Pani Agata Pochanke. Pierwszym etapem zajęć było poinformowanie uczniów o tym, jak mogą korzystać z Księgozbioru Gminnej Biblioteki Publicznej  oraz w jaki sposób wyszukać określoną pozycję książkową w katalogu księgozbioru. Drugim etapem była realizacja tematów:

- w klasach czwartych - "Historia książki",

- w klasach piątych "Rodzaje encyklopedii i słowników.

Pani Agata klasom młodszym przybliżyła trzy epoki: książki rękopiśmiennej, drukowanej i cyfrowej. Mieli oni okazję prześledzić, jak zmieniała się książka od tabliczek glinianych aż po audiobooki.

Natomiast starsi zostali zapoznani z różnymi rodzajami encyklopedii i słowników. Mogli dowiedzieć się wielu ciekawych nowinek, np. co to jest "żywa pagina". Każdy też spróbował własnych sił w wyszukiwaniu haseł.

Na koniec Pani Agata przygotowała test sprawdzający, ile uczniowie zapamiętali z tych lekcji. Najlepsi zostali nagrodzeni szóstkami i piątkami z języka polskiego.

Dziękujemy Pani Agacie Pochanke za zaproszenie na ciekawe i atrakcyjne lekcje.

Agata Sadowska - Nędza