^ Back to Top

Kochani Uczniowie!

Wasza świetlica szkolna jest już gotowa i czeka na Was. Dojechały stoliki i krzesełka oraz pojemniki do przechowywania zakupione z okazji Dnia Dziecka przez Radę Rodziców.


Składamy gorące podziękowania Radzie Rodziców za ten piękny prezent.

DZIĘKUJEMY!!!


 

DZIEŃ DZIECKA

 
Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy dla Was dwie niespodzianki. Pierwszą są życzenia w formie filmiku. Drugą jest odnowiona świetlica z nowymi szafkami i biurkiem. Czekamy jeszcze na prezent od Rady Rodziców w postaci nowych stolików i krzesełek, które są już w drodze.
 

 

 


 

„Z rodziną najlepiej” – rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk wraz z Przewodniczącą Rady Rodziny Wicewojewodą Anetą Niestrawską oraz Kuratorem Oświaty Elżbietą Leszczyńską zaprosili dzieci i młodzież z wielkopolskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pn. "Z rodziną najlepiej". 

Przedmiotem konkursu było samodzielne wykonanie i dostarczenie pracy plastycznej w dowolnej technice. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z wielkopolskich szkół podstawowych. Prace oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: uczniów z klas 1-3 i uczniów z klas 4-8. – Głównym celem konkursu było promowanie wartości, jakie niesie za sobą rodzina, ale i rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni najmłodszych Wielkopolan – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. – Konkursy plastyczne pozwalają dzieciom kształcić poczucie estetyki i umożliwiają kreatywne wyrażanie emocji - dodaje.

Na specjalnie w tym celu utworzony adres e-mail, w ciągu dwóch tygodni wpłynęło niespełna 550 prac, z czego blisko 500 spełniało wymogi regulaminowe. Zdecydowaną większość stanowiły prace wykonane przez uczniów klas I-III, było to blisko 60 proc. wszystkich zakwalifikowanych. Prace oceniane były przez Wojewodę Wielkopolskiego, Przewodniczącą Rady Rodziny przy Wojewodzie oraz Kuratora Oświaty w Poznaniu.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowali: Bartosz Gąda kl. II, Maksymilian Rola kl. Va, Nikola Firlej kl. Va, Julia Budzińska kl. VIa oraz Natalia Dekiert kl. VIb. Mimo, że prace naszych uczniów nie zostały wyróżnione, bardzo dziękujemy za poświęcony czas, przygotowanie prac oraz reprezentowanie naszej szkoły podczas konkursu.

Oto prace konkursowe przygotowane przez naszych uczniów:

 


 

Apel multimedialny z okazji Dnia Rodziny

 Z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Brennie 

przygotowali apel multimedialny.

Zapraszamy do obejrzenia!

https://padlet.com/zsbrenno/Bookmarks

 

 


 

 Rekrutacja do Branżowej Szkoły I stopnia - nowe terminy

Uwaga Uczniowie klasy ósmej!

Informujemy, że zmieniły się terminy rekrutacji

do Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie.


Szczegółowe informacje znajdziecie na naszej szkolnej internetowej

w zakładce REKRUTACJA.

Zapraszamy!

http://zsbrenno.edu.pl/index.php/rekrutacja

 


 

Wspomnienie Świętego Jana Pawła II.

 

Zapraszamy do obejrzenia wspomnień o Świętym Janie Pawle II

z okazji 100.rocznicy Jego urodzin.

Kliknij w link: https://padlet.com/zsbrenno/sbv7c61lnpiih1lt


 

 

 

8 maja - Dzień Bibliotekarza


 

Apel z okazji Świąt Majowych

       „Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem” – Józef Piłsudski

Witamy wszystkich na multimedialnym apelu z okazji Świąt Majowych. Święta Majowe, bo o nich tu mowa, są bardzo ważne z punktu widzenia naszego kraju oraz nas Polaków. Prosimy o chwilę zadumy i uwagi, postaramy się przybliżyć Wam te doniosłe chwile, aby zapadły one w Waszej pamięci.

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta.

1 maja – zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie.
2 maja – został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
3 maja – święto upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu jakim była Konstytucja 3  maja z 1791 roku. Są to ważne karty i obrazy historii Polski, których nie wolno zapominać, ale należy je z szacunkiem pielęgnować już od najmłodszych lat.

 Zapraszamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej przygotowanej

przez klasę II szkoły podstawowej:

https://padlet.com/zsbrenno/4huegddwqzjvdjx2

 

A tak najmłodsi uczniowie przygotowali się do Świąt Majowych

 

A teraz zachęcamy wszystkich do obejrzenia filmu 

Konstytucja 3 maja - Historia prosto z zamku: https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=wCsmTBkxy5I&feature=emb_logo  


 

Informacje dotyczące pracy szkoły w czasie zagrożenia koronawirusem

 

 


 

 

Rodzicu!

  • Zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny.
  • Jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS.
  • Przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny.
  • Rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
  • Śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu!

  • Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe).
  • Przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki.
  • Odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela.
  • Przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Co musisz wiedzieć o koronawirusie? - https://www.youtube.com/watch?v=9oUr5jLoBkw


 

Konkurs - Zdrowa Przekąska

 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To doroczne święto zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO i ma na celu promowanie czytelnictwa, edytorstwa oraz wiedzy o prawie autorskim chroniącym własność intelektualną.

W moim pokoju książek stoi wiele, bo książka jest także moim przyjacielem.

Bardzo lubię czytać o krajach nieznanych, gdzie czeka przygód świat zaczarowany.

Czasem egzotyczny i przerażający, dzikie zwierzęta, wulkany gorące.

Tam przecież wszystko może się wydarzyć, ja biorę w tym udział o tym mogę marzyć. 

(autor wiersza: Agata Dziechciarczyk)


 22 kwietnia - DZIEŃ ZIEMI

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.

W tym dniu uświadamiamy wszystkim jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Corocznie wiosną prowadzone są akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie.

W tym roku Dzień Ziemi przypada w wyjątkowym momencie. Nie możemy zrobić szkolnej akcji sprzątania świata czy wspólnego happeningu. Zachęcamy Was drodzy uczniowie oraz członków Waszych rodzin aby indywidualnie zadbać o najbliższe środowisko. Oto Kilka propozycji:

 


 Walka o godność i człowieczeństwo

    19 kwietnia minęła 77. rocznica powstania w getcie warszawskim. Wówczas żydowscy bojownicy stawili zbrojny opór oddziałom niemieckim. Marek Edelman, jeden z przywódców powstania, tak mówił o podjętej walce – „Są takie piękne słowa: godność, człowieczeństwo. Tego broniliśmy”.

W zeszłym roku szkolnym w naszej szkole pięknie upamiętniliśmy ten dzień razem ze 100 rocznicą urodzin ostatniego przywódcy powstania – Marka Edelmana, w akcji „Łączy nas pamięć” m.in. przypinając sobie na piersi żółte żonkile. Zapraszam was do wspomnień: http://zsbrenno.edu.pl/index.php/archiwumwiadomosci/2018-2019/maj2019?showall =&start=20

Dzisiaj pamiętajmy o tych, którzy wybrali walkę bez szans na zwycięstwo by umrzeć z godnością.