Opiekunem i dyrygentem chóru szkolnego jest Pani Alina Nowak

W roku szkolnym 2017/2018 próby chóru odbywają się w następujące dni:

poniedziałek 8 lekcja (próba sekcyjna 2 głos)

czwartek 8 lekcja (próba sekcyjna 1 głos)

piątek 7 lekcja

Chór szkolny

Chór Gimnazjum w Brennie działa przy Branżowej Szkole I stopnia im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie. Powstał w roku 1999. Swymi koncertami od lat uświetnia niemal wszystkie uroczystości szkolne, środowiskowe i gminne. Przygotowuje oprawę muzyczną na apele i akademie szkolne, zjazdy absolwentów naszej szkoły, śpiewa podczas finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pieśnią ludową oprawia uroczystości dożynkowe. Koncertuje na obchodach gminnych: Święta Niepodległości, Święta Patrona Szkoły w rocznicę zakończenia Powstania Wielkopolskiego oraz Dnia Seniora. Kolędą i pastorałką uatrakcyjnia spotkania opłatkowe. Śpiewa dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej we Wschowie.

Chór bierze udział w przeglądach i konkursach chóralnych. W latach 2007-2009 chór należał do Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych „Śpiewająca Polska” pod patronatem Narodowego Centrum Kultury.

Zespół skupia uczennice klas II – III gimnazjum, dla których śpiew jest pasją.

Alina Nowak
dyrygent i opiekun chóru