Wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego

W dniu 26 września 2017r. w naszej szkole odbyły się wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Głosy oddawano  pod nadzorem Komisji Wyborczej, w składzie :

Norbert Dźwigała, Klaudia Wąsiak, Dominika Szunejko.

Po obliczeniu głosów podaje się do wiadomości, że:

- uprawnionych do głosowania było 138 uczniów,

- oddano głosów 109, co stanowi 79 % uprawnionych do głosowania,

-  Przewodniczącym S.U. w roku szkolnym 2017/2018, uzyskując największą liczbę głosów, została:

Brygida Kowalaszek

Życzymy owocnej pracy i  ambitnej realizacji zaproponowanego planu pracy.

Dorota Pytlik

DZIEŃ  CHŁOPCA W ALTANCE

22 września uczniowie klas II gimnazjum świętowali Dzień Chłopca. Punktualnie o 17.00 wszyscy zgromadzili się  w "Altance na Kisowni", aby wspólnie spędzić czas. Całość imprezy przygotowały dziewczęta, które zaskoczyły swoich kolegów wieloma niespodziankami. Były słodkości, grill i zabawy. Nie zabrakło także muzyki i tych, którzy porwali się do tańca.

26 września 2017 r. wybory!!!

Każdy z naszej szkoły może głosować!

Oto  kandydaci do władz Samorządu Uczniowskiego:

Natalia Kowalewicz

Weronika Ławecka

Maria Wojcieszyk

Brygida Kowalaszek

Sabina Bortlisz

Zmieniaj swoją szkołę na lepsze!!!

Zapoznaj się z propozycjami kandydatów!

26 września 2017r.  otrzymasz taką kartę do głosowania.

Karta do głosowania w wyborach

Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

w Branżowej Szkole I stopnia

im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie

w dniu 26 września 2017r.

1. ⎕ Natalia Kowalewicz
  2. ⎕ Weronika Ławecka
  3. ⎕ Maria Wojcieszyk
  4. ⎕ Brygida Kowalaszek
  5. ⎕ Sabina Bortlisz

Głosować można tylko na jednego kandydata,

stawiając znak „x” w kratce z lewej strony jego imienia i nazwiska.

Postawienie znaku „x” w kratce obok nazwisk dwóch lub więcej kandydatów

albo niepostawienie znaku „x” w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Nie ma śmieci – są surowce!

Pod takim hasłem odbyła się tegoroczna akcja „Sprzątanie świata – Polska 2017”.  W ramach tej inicjatywy klasa IIz z naszej szkoły sprzątała w piątkowe przedpołudnie, 15 września, fragment brzegu jeziora w Brennie.

Przy okazji tej akcji należy pamiętać, że każdy z nas powinien świadomie unikać tworzenia odpadów. Rzeczy niepotrzebne starajmy się oddawać tym, którzy je potrzebują lub z sensem i bezpiecznie je wykorzystają, a resztę oddajmy do segregacji.

S.U.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. O godzinie 8.00 zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, a następnie w sali gimnastycznej. Pani Dyrektor – Barbara Wilińska powitała nas w Branżowej Szkole I stopnia im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie. Głos zabrał także Pan Stanisław Kasperski – przewodniczący rady Gminy Wijewo. Uczennica klasy II ag – Julia Klamka zaśpiewała piosenkę o końcu lata i odchodzących, beztroskich dniach wakacyjnych.
Uczniowie klasy Iz złożyli uroczystą przysięgę bycia dobrymi uczniami i reprezentantami naszej szkoły.
W wyniku reformy wszystko to odbywało się bez pocztu sztandarowego i werbli, które zawsze nadawały uroczysty ton wydarzeń. W okrojonym składzie uczniów i nauczycieli uświadomiliśmy sobie, że nasza szkoła z bogatą historią i tradycjami odchodzi w zapomnienie.

A. Sadowska-Nędza

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018  - informacja