Pasowanie na Ucznia

W środę, 30 września 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość  – Pasowanie na Ucznia. Dzieci klasy pierwszej przygotowywały się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej Wychowawczyni Pani Magdaleny Wojciech. Uczyły się dzielnie wierszy, piosenek i wytrwale ćwiczyły podczas prób. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane w świąteczne stroje galowe, przepiękna dekoracja sali - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i sprawnościowe.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała Dyrektor Szkoły Pani Barbara Wilińska. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Szkoły Podstawowej w Brennie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów oraz legitymacji uczniowskich przez Panią Wychowawczynię.

Również koleżanki i koledzy z klas starszych przywitali pierwszoklasistów. Złożyli im serdeczne życzenia z okazji ich święta oraz wręczyli upominki, które czekały na nich już od piątku, przechodząc kwarantannę.

Rada Rodziców również złożyła najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Przygotowany upominek dla klasy I jest jeszcze w drodze i zostanie przekazany w późniejszym terminie.

Ewelina Gąda

Uczniowie klasy I szkoły podstawowej serdecznie dziękują starszym koleżankom i kolegom

za miłe słowa, życzenia oraz upominki.

Te  ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci.

Na pewno Uczniowie będą starali się swoim zachowaniem i nauką

sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom.

Uczniowie klasy I wraz z Wychowawczynią

Zapraszamy również do obejrzenia relacji filmowej: https://www.youtube.com/watch?v=gaudrSrs_Ik