Klasa I i II SP odwiedziły Nadleśnictwo Koczury

Dnia 27 września 2018r. uczniowie klasy I i II Szkoły Podstawowej w Brennie wraz z uczniami klasy I  II Szkoły Podstawowej w Wijewie udali się na jednodniową wycieczkę, na leśna polane – Koczury we Włoszakowicach. Po przybyciu na miejsce powitał nas pracownik Nadleśnictwa we Włoszakowicach Pan Marek Wąsowicz, który oprowadził dzieci po leśnym ZOO, zapoznał z warunkami życia zwierząt, ukazał nam piękno tego miejsca i życzył nam przyjemnego pobytu. Wszystkie dzieci wraz z wychowawcami udały się na jesienny spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu okazów jesiennych. Nazbieraliśmy dużą ilość kasztanów, mchu i kory leśnej. Najciekawszym okazem był osiołek, który bardzo cieszył się z naszej wizyty, a okazywał to niesamowitym dźwiękiem. Były wspólne gry i zabawy na wielkim trawiastym boisku. Potem zasiedliśmy wszyscy do wspólnego grillowania przygotowanego przez mamy z naszych klas, którym bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie posiłku. Po południu zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

Małgorzata Zielnica